دی 24, 1400 17:58 Asia/Tehran [Updated: بهمن 04, 1400 16:10 Asia/Tehran]
  • فیصل المقداد: آمریکایی‌ها نفت و گندم سوریه را به یغما می‌برند

وزیر خارجه سوریه ضمن انتقاد از سیاست های یکجانبه کشورهای غربی علیه این کشور، گفت: آمریکا با حمایت از گروه‌های تروریستی در جنوب شرق سوریه نفت و گندم این کشور را به سرقت می برد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «فیصل المقداد» امروز (جمعه) در سخنانی تصریح کرد، ایالات متحده آمریکا با حمایت از گروه‌های تروریستی و شبه نظامیان در شمال شرق سوریه، نفت و گندم این کشور را در آنجا سرقت می‌کند.

وزیر خارجه سوریه افزود، آمریکایی‌ها از تلاش‌ سازمان‌ها و نهادهای بین المللی برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به سوریه جلوگیری می‌کنند. آمریکایی‌ها در حالی مدعی دموکراسی هستند که تلاش می‌کنند نفوذ خود در کشورهای جهان را به بهانه دموکراسی گسترش دهند.

المقداد با انتقاد از سیاست‌ کشورهای غربی در قبال سوریه، عنوان کرد: اقدامات یکجانبه غرب علیه سوریه عمدتاً مردم این کشور به ویژه زنان و کودکان را هدف قرار گرفته است.

وزیر خارجه سوریه در بخش دیگری از سخنانش گفت: دمشق برای بازگرداندن زندگی عادی به مناطق آزاد شده از لوث تروریسم تلاش می‌کند.

المقداد گفت: روند آشتی ملی در نقاط مختلف سوریه به ویژه در حومه الرقه ادامه دارد. در دیرالزور نیز فرایند آشتی ملی در جریان است و شیوخ و بزرگان عشایر سوری برای تحقق آشتی ملی تلاش می‌کنند.

نظامیان آمریکا  و عناصر تروریستی وابسته به آنها مدتهاست که به صورت غیر قانونی در شمال و شرق سوریه حضور دارند و علاوه بر غارت منابع نفتی و نیز گندم این کشور اقداماتی را علیه مردم و نیروهای سوری انجام می دهند.

117

کلیدواژه