اردیبهشت 25, 1401 07:43 Asia/Tehran [Updated: شهریور 12, 1401 14:32 Asia/Tehran]

غزه- ایران‌پرس: عضو ارشد دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت، «روز نکبت» نماد اشغال و غصب سرزمین فلسطین از سال 1948 تاکنون است.

وليد القططي در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری ایران‌پرس در غزه تصریح کرد، غرب استعماری در پشت پرده تشکیل رژیم جعلی اسرائیل (روز نکبت) نقش داشت و جنایت‌ نکبت همچنان در سرزمین فلسطین ادامه دارد.
این عضو ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود، مردم فلسطین همچنان از اشغال، آوارگی و ظلم و ستم صهیونیسم‌استعماری تحت حمایت غرب رنج می‌برند.
وليد القططي اظهار کرد، مسئولیت تداوم جنایت نکبت بر عهده جامعه جهانی است که اجازه اشغال سرزمین اسلامی، عربی و فلسطینی را داد و با ایجاد رژیم اسرائیل، جنایت‌های مختلف ضد مردم فلسطین ادامه دارد.
این عضو ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت، با وجود جنایت نکبت، مردم فلسطین همچنان برای حراست از سرزمین خود ثابت قدم ایستاده‌اند و خواهان تحقق حقوق خود هستند. 
پانزدهم ماه مه برای فلسطینی‌ها «روز نکبت» و نماد کوچ اجباری فلسطینی‌ها توسط صهیونیست‌هاست. 
روز نکبت از نظر فلسطینی‌ها یادآور روزهای تلخ یعنی اشغال سرزمین‌شان و مصادره اراضی و نخستین موج آوارگی و اخراج بیش از 800 هزار فلسطینی از خانه و کاشانه‌شان است. 
نکبت کلمه عربی و به معنای مصیبت است. فلسطینی‌ها به‌طور عادی کلمه نکبت را برای توصیف حوادث فاجعه‌باری که در پی اشغال سرزمین‌های فلسطینی به همراه داشته است به‌کار می‌برند.

112

بیشتر بخوانید:

حمله صهیونیست‌ها به مراسم تشییع پیکر خبرنگار فلسطینی/ اعتراف اسرائیل به ترور ابوعاقله

حمایت دولت‌ها و ملت‌‌های مسلمان از مقاومت، تنها راه احقاق حقوق مردم فلسطین

شهادت یک جوان فلسطینی و زخمی شدن 11 نفر دیگر در جنین

کلیدواژه