خرداد 30, 1401 03:31 Asia/Tehran [Updated: خرداد 30, 1401 03:34 Asia/Tehran]
  • حماس و جهاد اسلامی خواستار تداوم مبارزات مردم فلسطین با رژیم اشغالگر شدند

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین در بیانیه‌هایی شهادت شهروند فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در کرانه باختری را محکوم کرده و خواستار تداوم مبارزات مردم فلسطین با جنایت‌های این رژیم شدند.

به گزارش بامداد دوشنبه خبرگزاری ایران پرس، نظامیان رژیم صهیونیستی روز یکشنبه یک شهروند فلسطینی به نام «نبیل احمد سلیم غانم» ۵۳ ساله از اهالی شهر نابلس را هنگام تلاش برای عبور از دیوار حائل نژادپرستانه در نزدیکی شهر «قلقیلیة» در کرانه باختری به شهادت رساندند.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیانیه‌ای اعلام کرد، به شهادت رساندن «نبیل غانم» نشان دهنده بی اعتنایی نیروهای اشغالگر به خون مردم و هدف قرار دادن آنها با گلوله‌های جنگی و به صورت مستقیم بدون توجه به قوانین بشردوستانه و بین المللی است.

حماس افزوده است: رژیم اشغالگر به دلیل تشدید مقاومت در کرانه باختری و قدس اشغالی و ناتوانی در شکستن اراده و استواری مردم در شوک به سر می‌برد.

این جنبش اعلام کرد تا زمانی که جنایات علیه مردم و مقدسات ادامه داشته باشد، جوانان انقلابی در همه نقاط به مقاومت خود در برابر رژیم اشغالگر ادامه خواهند داد تا اشغالگری روی آرامش و امنیت را نبیند.

از سوی دیگر جنبش جهاد اسلامی نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که هدف قرار دادن «غانم» نشان دهنده سیاست تروریستی این رژیم اشغالگر است.

این جنبش در بیانیه خود خواهان تلاش برای حفاظت از مردم در برابر این جنایت و ادامه مقاومت در همه اشکال آن به ویژه مسلحانه برای بازدارندگی رژیم اشغالگر شد.

جنبش جهاد اسلامی همچنین خواستار ضرورت دستیابی به وحدت ملی نیروهای فلسطینی برای مقابله با چالش‌ها شد.

نظامیان رژیم صهیونیستی شنبه شب و روز یکشنبه ۱۸ فلسطینی را در  کرانه باختری بازداشت کردند.

سحرگاه جمعه گذشته نیز نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی با یورش به شرق جنین در کرانه باختری رود اردن، به سمت یک خودروی فلسطینی حامل سه جوان فلسطینی تیراندازی کردند که هر سه نفر آنها در دم به شهادت رسیدند.

گروه‌های مبارز فلسطینی در بیانیه‌های جداگانه‌ای تاکید کرده‌اند که انتقام خون شهیدان فلسطینی را از اشغالگران صهیونیست خواهند گرفت.125

کلیدواژه