تیر 02, 1401 02:32 Asia/Tehran [Updated: تیر 02, 1401 06:37 Asia/Tehran]
  • استقبال حماس از درخواست سازمان ملل متحد برای شکسته شدن محاصره غزه 

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس چهارشنبه شنبه از اظهارات استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل متحد در زمینه شکسته شدن محاصره نوار غزه استقبال کرده است.

استفان دوجاریک در پانزدهمین سال محاصره نوار غزه، لغو محاصره این منطقه از سوی رژیم صهیونیستی را خواستار شد.

به گفته این مقام سازمان ملل متحد برای کاهش وخامت اوضاع انسانی، به منظور لغو کامل تحریم رژیم صهیونیستی در راستای قطعنامه 1860 مصوب سال 2009  شورای امنیت، باید اقدامات بیشتری انجام شود و فقط راه حل های سیاسی پایدار می تواند فشارها بر مردم رنج دیده غزه را کاهش دهد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، فوزی برهوم سخنگوی حماس تاکید کرد که گفته شدن این سخنان توسط یک مقام مسؤول بین‌المللی، بار دیگر رنج و درد 2 میلیون فلسطینی تحت محاصره ظالمانه رژیم صهیونیستی را برملا کرد.

برهوم محاصره غزه را نقض صریح قوانین بین‌المللی و حقوق بشر دانست و خواستار برچیده شدن سریع این محاصره ظالمانه شد.

وی همچنین گفت که باید سیاست‌های تبعیض نژادی و آپارتاید رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین پایان یابد.

برهوم همچنین از سازمان ملل متحد و تمامی نهادهای حقوقی و بین‌المللی خواست، این اظهارات را جدی گرفته و برای پایان دادن به رنج و درد مردم فلسطین و اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی جهت لغو محاصره غزه تلاش کنند.

"می الکیله" وزیر بهداشت فلسطین پیشتر هشدار داده بود که تداوم محاصره رژیم صهیونیستی و عدم حمایت و کمک‌های بین‌المللی، موجب کمبود شدید دارو در فلسطین شده است.

 فلسطین در سه سال گذشته از بحران مالی در نتیجه مصادره اموال ناشی از مالیات توسط رژیم اشغالگر صهیونیست و کاهش حمایت خارجی رنج برده است.125

کلیدواژه