مرداد 14, 1401 17:17 Asia/Tehran [Updated: مرداد 14, 1401 18:24 Asia/Tehran]
  •  شهرک‌نشینان غزه در فکر ترک سرزمین‌های اشغالی/ خاک اسراییل را به رسمیت نمی‌شناسیم

شهرک نشینان اطراف باریکه غزه در پی هشدار جهاد اسلامی فلسطین در فکر ترک اسراییل هستند.

بامداد روز سه شنبه، نظامیان صهیونیست با یورش به اردوگاه جنین، یک فلسطینی را به شهادت رساندند و «بسام السعدی» یکی از فرماندهان ارشد جنبش مقاومت جهاد اسلامی فلسطین  را نیز بازداشت کردند که با واکنش شدید این جنبش همراه شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نقل از فلسطین الیوم، شهرک‌نشینان در شهرک‌های صهیونیستی مجاور باریکه غزه خشم و ناامیدی خود را به خاطر ادامه تدابیر امنیتی ویژه برای چهارمین روز متوالی ابراز کردند.

بر اساس گزارش بسیاری از شهرک‌نشینان صهیونیست که در زمین‌های زراعی کار می‌کنند در نتیجه بسته بدون مسیرهای نزدیک به مرز با باریکه غزه ابراز ناامیدی کرده‌اند، زیرا ارتش رژیم صهیونیستی از بیم هدف قرار گرفتن آنها، اجازه خروج نمی‌دهد.

در پی این اقدام صهیونیست‌ها، جهاد اسلامی وضعیت آماده‌باش اعلام کرد و به رژیم صهیونیستی هشدار داد. رژیم صهیونیستی از شهرک‌نشینان در شهرک‌های مجاور غزه خواسته همچنان بیدار باشند و از رفتن به مکان‌های باز خودداری کنند.

یکی از شهرک‌نشینان صهیونیست کیبوتس (دهکده اشتراکی) «نتیف هعسرا» در شمال باریکه غزه گفت، این اولین بار است که به فکر ترک شهرک مجاور غزه و چه بسا ترک اسرائیل افتاده‌ام وغزه، جای امنی نیست.

یکی از شهرک‌نشینان «سدیروت» نیز ضمن اعلام ناامیدی از وضعیت کنونی گفت: بیست سال است که اسرائیل با بی مبالاتی با ما برخورد می‌کند و مسأله با غزه را حل نمی‌کند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به  تجاوزات صهیونیست‌ها در غزه آماده باش عمومی اعلام کرده و سران این جنبش تأکید کردند که رژیم اشغالگر قدس با ارتکاب این جنایت‌ها هزینه سنگینی متحمل خواهد شد.

116

بیشتر بخوانید: 

حماس: اسرائیل با چراغ‌سبز آمریکا به‌غزه حمله کرد

حمله جنگنده‌های اسرائیلی به باریکه غزه 

تجمع در نوار غزه در اعتراض به سفر «جو بایدن» به فلسطین اشغالی

هشدار سازمان ملل متحد درباره فاجعه انسانی در نوار غزه

سازمان ملل: وضعیت غزه، فاجعه‌بار است

کلیدواژه