مرداد 16, 1401 01:08 Asia/Tehran [Updated: مرداد 16, 1401 01:17 Asia/Tehran]
  • سید حسن نصرالله: بنای اسرائیل، جنایت است/ جهاد تبیین سبب ناامیدی دشمن خواهد شد

دبیر کل حزب‌الله لبنان با تأکید بر اهمیت جهاد تبیین گفت، طبق تجربه، آمریکا در حوزه سیاسی و در میدان شکست می‌خورد، همانطور که در افغانستان، عراق، ایران و دیگر کشورها شکست خورده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان، در نهمین شب محرم الحرام ۱۴۴۴ تأکید کرد که نقطه ضعف آمریکا و رژیم صهیونیستی، جبهه داخلی آنان است. تجربه ثابت کرده که آمریکا در حوزه سیاسی و میدانی شکست می‌خورد همانطور که در عراق، افغانستان، ایران، یمن،‌ سوریه، لبنان و دیگر کشورها شکست خورده است. 

نصرالله تأکید کرد: مقاومت در لبنان و فلسطین ثابت کرده که ارتش رژیم صهیونیستی شکست می‌خورد، خوار می‌شود و هیبتش شکسته می‌شود. 

دبیرکل حزب الله با اشاره به جنگ جدید رژیم صهیونیستی علیه غزه گفت، آنچه علیه غزه در جریان است، تجاوزی آشکار است. یعنی از غزه اقدامی نشد که بگویند پاسخ به غزه بود. هر انسان شریفی آن را محکوم می‌کند و هر کس ساکت باشد، محکوم است. خیلی از کشورها و رژیم‌های عربی ساکتند. حق مقاومت و مردم فلسطین است که با شیوه و زمان و مکانی که مناسب می‌بینند، پاسخ دهند. سکوت درباره این تروری که بعد از مدتها انجام شد، باب ترورهای بیشتر را باز می‌کند. ما با برادران خود در جنبش جهاد اسلامی و حماس و سایر فرماندهان فلسطینی، در تماس هستیم.

نصرالله گفت، دشمن همیشه محاسبات غلطی دارد. آنچه در غزه می‌گذرد، ساعت به ساعت دنبال می‌کنیم. اشتباه می‌کنند که فکر می‌کنند ما ترسی به دل راه می‌دهیم. مقاومت مترصد نشسته. فکر می‌کردند غزه پاسخ نمی‌دهد. مقاومت قویتر از هر زمان دیگری است. پاسخ جهاد اسلامی نشان خواهد داد که مقاومت در مقابل تجاوز دشمن‌، ساکت نخواهد ماند. 

نصرالله در بخش دیگری از سخنانش گفت، برخی رژیم‌ها می‌خواهند ما را متقاعد کنند که اسرائیل «کبوتر صلح» است اما این رژیم بر کشتار و جنایت بنا شده است. برخی دنبال قلب حقیقت هستند در حالی که اسرائیل متکی بر ارتکاب جنایات است.

دبیر کل حزب‌الله تأکید کرد که ما باید نقاط قوت خود را برجسته کنیم. باید نقاط ضعف دشمن را کشف و از آن در رویارویی، استفاده کنیم. این هم بخشی از جهاد تبیین است. 

دبیر کل حزب الله همچنین گفت، یکی از حیله‌های دشمن،‌ شبهه‌افکنی و شایعه‌پراکنی است. دروغ و اتهام‌زنی است تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار بدهد. گاهی یک شایعه در گرماگرم جنگ، سرنوشت آن را تغییر می‌دهد. ایجاد شبهه در مسائل سیاسی، عقیدتی و مسائل مختلف زندگی از حربه‌های دشمن است. زیر فشار اقتصادی شبهه ایجاد می‌کنند. مثلا در لبنان، شبهه ایجاد می‌کنند که دلیل وضعیت سخت اقتصادی، سلاح مقاومت است. نمی‌گویند که سیاست‌های غلط اقتصادی و حکومت عناصری که به خودشان وابسته بوده دلیل آن است. اگر بخواهی راهکار بدهی، باز شبهه می‌اندازند. بعد راه حل را سازش با اسرائیل معرفی می‌کنند. بعدش سلاح را باید زمین بگذاری و یک سری شروط اینگونه ادامه می‌یابد. کشورهای عربی که با اسرائیل صلح کردند، الان وضع اقتصادی‌شان چطور است؟ مصر یا اردن؟. باید به شبهات پاسخ داد.

نصرالله در پایان گفت، وقتی وارد جهاد تبیین می‌شویم، موفق خواهیم شد منتها به نسبت‌های مختلف. جهاد تبیین سبب ناامیدی دشمن خواهد شد. خداوند وقتی به پیامبر گفت، رسالتت را ادا کن و ایشان ادا کرد، خدا چه گفت؟ گفت،‌ امروز دشمن از شما ناامید شد. از نتایج جهاد تبیین، اتمام حجت بر مردم است و فردای قیامت نمی‌گویند که به ما نگفتید. / 114

کلیدواژه