مهر 01, 1401 01:00 Asia/Tehran [Updated: مهر 01, 1401 01:04 Asia/Tehran]
  • واکنش حماس به عملیات شهادت‌طلبانه در کرانه باختری

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس پنجشنبه شب در بیانیه‌ای به عملیات شهادت طلبانه امشب در کرانه باختری واکنش نشان داد و گفت: این پیام نشان می‌دهد که مقاومت همچنان ادامه دارد.

یک شهروند فلسطینی شامگاه پنج شنبه در عملیاتی شهادت طلبانه در منطقه مجاور رام‌الله با چاقو به چند صهیونیست حمله و هشت نفر از آنان را زخمی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، عبداللطیف القانوع افزود: این عملیات همچنین نشان داد که جنایت‌های اشغالگران و یورش‌ آنان تنها با عملیات  شهادت طلبانه و مقاومت قابل رویارویی است.

وی تاکید کرد: عملیات پاسخ طبیعی به جنایت اشغالگران است و مقاومت در حال تشدید مستمر است.

القانوع اضافه کرد: این عملیات معادله جدیدی را به وجود آورده است مبنی بر اینکه یورش به مسجد الاقصی موجب می شود که فلسطینی‌ها اقدامات انقلابی را تشدیدتر کنند.

این مقام حماس اظهار کرد: خواستار تشدید درگیری و مقاومت با اشغالگران با تمام ابزارهای موجود هستیم و آماده‌ایم که وارد نبرد برای دفاع از الاقصی شویم.

شرایط این روزهای سرزمین های اشغالی به ویژه در کرانه باختری بسیار ویژه شده و رزمندگان فلسطینی با هر وسیله ای که شده پاسخ جنایات بی شمار صهیونیست‌ها را می دهند و همین امر شرایط ویژه ای را برای صهیونیست های غاصب رغم زده است.

تا پیش از این صهیونیست‌ها فقط در جنوب سرزمین های اشغالی و در منطقه غزه با فلسطینی‌ها درگیر بودند ولی هم اکنون کرانه باختری در شرق فلسطین به دلیل مسلح شدن جوانان آن به کمینگاهی برای صهیونیست های بزدل تبدیل شده و خواب راحت را از چشمان آنها گرفته است.125

کلیدواژه