اسفند 27, 1401 10:48 Asia/Tehran [Updated: فروردین 07, 1402 11:46 Asia/Tehran]

خان یونس- ایران پرس: سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) درباره تشدید جنگ دینی علیه ملت فلسطین و مقدسات آن خلال اعیاد یهودیان که مصادف با ماه مبارک رمضان است، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حازم قاسم» روز جمعه طی سخنانی در تجمعی که از سوی جنبش حماس در شهر خان یونس در جنوب باریکه غزه برگزار شد، بر حمایت این جنبش از مبارزان فلسطینی در کرانه باختری رود اردن و قدس اشغالی وحامیان مسجد الاقصی تاکید کرد.

سخنگوی حماس اظهار داشت: از انتفاضه بزرگی که نابلس و جنین و اریحا و همه شهرها و اردوگاه ها و روستاهای کرانه باختری رود اردن را فراگرفته است، حمایت می کنیم.

حازم قاسم با تاکید بر گسترش دامنه مقاومت و شکست ناپذیری آن در کرانه باختری رود اردن، تصریح کرد: این مقاومت تا زمان آزادی ملت فلسطین ادامه خواهد یافت و رژیم اشغالگر را مجبور به پرداخت هزینه خواهد کرد.

وی با تقدیر از وحدت مبارزان فلسطینی در کرانه باختری رود اردن و باریکه غزه، اظهارات یکی از رهبران مقاومت فلسطین را درباره این که مقاومت شاهرگ رژیم اشغالگر را هدف قرار می دهد و سپر و شمشیر ملت فلسطین در کرانه باختری و قدس خواهد بود، تایید کرد.

حازم قاسم همچنین با محکوم کردن موافقت تشکیلات خودگردان فلسطین با حضور در کنفرانس شرم الشیخ در سایه تداوم جنایات آن علیه ملت فلسطین، این اقدام را خروج از توافق ملی و تشویق رژیم اشغالگر برای گسترش دامنه جنایت خود علیه ملت فلسطین و مقدسات آن دانست.

117

کلیدواژه