اسفند 27, 1401 20:19 Asia/Tehran [Updated: اسفند 27, 1401 20:19 Asia/Tehran]
  • افسران رژیم صهیونیستی خطاب به نتانیاهو: اسرئیل را نابود کردی

۲۵۰ نظامی و افسر بلند پایه ارتش رژیم صهیونیستی در نامه‌ای سرگشاده به نخست‌وزیر این رژیم، او و کابینه‌اش را به نابودی امنیت صهیونیست‌ها متهم کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، به نقل از روزنامه «معاریو»، ۲۵۰ افسر و نظامی رژیم صهیونیستی که شامل سفرای سابق، کارمندان دستگاه های امنیتی و نظامی و اعضای فرماندهان امنیت اسرائیل هستند با انتشار نامه‌ای سرگشاده، بنیامین نتانیاهو و کابینه اش را متهم کردند که به امنیت اسرائیل آسیب زده است و تنفر، وحشت، دروغگویی و اختلاف افکنی و دو دستگی را در میان صهیونیست ها حکمفرما کرده است.

تصمیم کابینه نتانیاهو برای تغییرات در نظام قضایی رژیم صهیونیستی و نیز جنجال درباره اعطای اختیارات امنیتی به «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی و «بتسلئیل سموتریچ» وزیر دارایی و رهبر افراطی حزب صهیونیسم مذهبی، هم اکنون به محور تنش‌های سیاسی و اختلاف نظرها بین ائتلاف حاکم و جناح اپوزیسیون منجر شده است.

در هفته‌های گذشته، ده‌ها شهر از شمال تا جنوب فلسطین اشغالی از جمله تل آویو، حیفا، قدس اشغالی، بئر السبع، ریشون لتسیون و هرتزلیا صحنه تظاهرات علیه کابینه راست افراطی نتانیاهو بوده است.

شنبه و دوشنبه شب هفته گذشته نیز هزاران نفر برای هفتمین هفته در تل آویو و سایر شهرهای فلسطین اشغالی علیه کابینه نتانیاهو تظاهرات کردند.

سران اپوزیسیون رژیم صهیونیستی هدف کابینه نتانیاهو برای تغییرات در نظام قضایی را تضعیف آن و تلاش نتانیاهو برای جلوگیری از محاکمه خود به خاطر سه پرونده فساد مالی و رشوه خواری می‌دانند.

116

کلیدواژه