اسفند 27, 1401 23:31 Asia/Tehran [Updated: اسفند 28, 1401 06:14 Asia/Tehran]
  •  انهدام دو مخفیگاه داعش در شمال شرق عراق

منابع رسانه‌ای از کشف و انهدام دو مخفیگاه داعش در شمال شرق عراق توسط نیروی هوایی ارتش این کشور خبر دادند.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی «داعش» را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

نیروهای امنیتی عراق همواره برای اطمینان از ظهور نیافتن مجدد داعش و عناصر فراری آن، به جستجو، پاکسازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر این کشور ادامه می‌دهند.

از ابتدای سال جاری میلادی نیروهای عراقی عملیات پاکسازی مناطق مختلف این کشور از عناصر تروریستی داعش را گسترش داده اند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد، نیروی هوایی ارتش عراق روز شنبه موفق شد دو مخفیگاه گروه تروریستی داعش را در «طوز خورماتو» از توابع کرکوک در شمال شرق این کشور را منهدم کند.

پیش از این نیز خبرگزاری رسمی عراق (واع) اعلام کرد که حشد الشعبی با همکاری ارتش عراق و و نیروهای امنیتی استان‌های کرکوک و صلاح الدین با هدف تعقیب و نابودی بقایای داعش در این دو استان عملیات نظامی مشترکی را اجرا کرد.

حشد الشعبی طی بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد که فرماندهی عملیات کرکوک و شرق دجله و محور شمال با مشارکت ارتش عراق و نیروهای امنیتی اقدام به حمله به مواضع داعش در این مناطق کرد.125

کلیدواژه