اسفند 28, 1401 06:05 Asia/Tehran [Updated: اسفند 28, 1401 06:07 Asia/Tehran]
  • ادامه تظاهرات گسترده در سرزمین های اشغالی علیه نتانیاهو

منابع خبری شنبه شب گزارش دادند، ده‌ها هزار نفر در شهرهای مختلف فلسطین اشغالی علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و سیاست‌های کابینه او تظاهرات کردند.

در هفته‌های گذشته، ده‌ها شهر از شمال تا جنوب فلسطین اشغالی از جمله تل آویو، حیفا، قدس اشغالی، بئر السبع، ریشون لتسیون و هرتزلیا صحنه تظاهرات علیه کابینه راست افراطی نتانیاهو بودند.

این تظاهرات‌ در سایه جدال شدید بین ائتلاف کابینه راست افراطی به ریاست نتانیاهو و جناح اپوزیسیون به ریاست یائیر لاپید نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی برگزار شده است.

سران اپوزیسیون رژیم صهیونیستی اصلاحات قضایی کابینه نتانیاهو را برای تضعیف دستگاه قضایی و تلاش این چهره برای جلوگیری از محاکمه خود به خاطر سه پرونده فساد مالی و رشوه خواری می‌دانند و معتقدند که این اقدامات کابینه، رژیم صهیونیستی را به سمت درگیری و جنگ داخلی و فروپاشی تدریجی سوق خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، شهرهای مختلف فلسطین اشغالی برای یازدهمین هفته پیاپی شاهد تظاهرات علیه نتانیاهو و به ویژه سیاست اصطلاحات قضایی کابینه وی که قرار است پارلمان رژیم صهیونیستی تصویب کند، بود.

تداوم اعتراض ها در حالی است که بنی گانتس نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی شنبه شب در توییتی نسبت به تشدید خشونت علیه تظاهرکنندگان مخالف کابینه بنیامین نتانیاهو هشدار داد و گفت: این رژیم در آستانه جنگ داخلی است.

همچنین آویگدور لیبرمن وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی و رئیس حزب «اسرائیل خانه ما» شنبه شب گفت: بنیامین نتانیاهو بزرگترین خطر برای این رژیم است.

از سوی دیگر یائیر لاپید نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی نیز در یک مصاحبه تلویزیونی با کانال ۱۳ این رژیم گفت: نگران کارهایی است که نتانیاهو نخست وزیر فعلی در داخل اسرائیل و نه در خارج از آن انجام می‌دهد.

لاپید با تاکید براینکه وارد کابینه نتانیاهو نمی‌شود، افزود: نخست وزیر رژیم صهیونیستی و افرادش به تدریج (رژیم) اسرائیل را نابود می‌کنند و اقتصاد و امنیت آن را از بین می‌برند.

وی در اظهارات خود با اشاره به اینکه این بحران در رژیم صهیونیستی بی سابقه است، گفت: این جدی ترین بحران ملی است که در نتیجه اقدامات کابینه نتانیاهو به وجود آمده است.125

کلیدواژه