بهمن 28, 1395 13:40 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • اسد: غرب بهای حمایت از تروریست‌ها را می‌پردازد

رئیس جمهوری سوریه با بیان این که کشورهای غربی بهای حمایت خود از تروریست‌ها را می‌پردازند، تاکید کرد سوریه تا آخرین وجب، خاک خود را از دست تروریست‌ها خارج می‌کند و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

به گزارش پارس تودی، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در گفت وگو با «رادیو اروپا- یک» که امروز پنجشنبه منتشر شد گفت غرب به ظن خود از گروه‌های میانه‌رو حمایت می‌کرد اما در واقع حامی القاعده بود و اکنون بهای این سیاست خود را در سوریه می‌پردازد.

غرب  حامی القاعده بوده و بهای این سیاست خود را در سوریه می‌پردازد

اسد همچنین با اشاره به تماس مسوولان اطلاعاتی فرانسه با وی افزود سیاست پاریس در قبال دمشق از همان ابتدا بر حمایت از تروریسم استوار بود.

رئیس جمهوری سوریه با انتقاد از مواضع فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در قبال بحران سوریه تصریح کرد اولاند اهمیت چندانی ندارد، زیرا میزان محبوبیت او در بین مردم فرانسه هم کاهش یافته است.

بشار اسد همچنین گزارش اخیر سازمان عفو بین الملل درباره زندان «صیدنایا» سوریه را رد کرد و آن را لیستی از ادعاهای دروغین خواند.

عفو بین الملل اخیرا در گزارشی مدعی شده است که بین پنج تا 13 هزار زندانی طی سال‌های بحران در سوریه در زندان صیدنایا در حومه دمشق اعدام شده‌اند.

بحران در سوریه از سال 2011 با تهاجم گسترده گروه‎های تروریستی مورد حمایت عربستان، آمریکا و متحدانشان برای سرنگون کردن دولت قانونی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه آغاز شده است.113/112

بیشتر بخوانید:

اسد: مبارزه با تروریسم در سوریه باید از طریق دولت این کشور صورت گیرد

دیدار زنان اسیر آزاد شده از چنگال تروریست ها با بشار اسد

بشار اسد: گفتگو بین سوری‌ها از مولفه های برقراری صلح در سوریه است

 

کلیدواژه

کامنت