اسفند 27, 1395 23:48 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • نامه اعتراضی سوریه به سازمان ملل درباره تجاوزگری اسرائیل

وزارت خارجه سوریه در اعتراض به اقدام اسرائیل در به چالش کشیدن آشکار حقوق بین الملل، قطعنامه‌های سازمان ملل و نقض حاکمیت سرزمینی سوریه، دو نامه برای دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت این سازمان فرستاد.

به گزارش پارس تودی به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه؛ در نامه‌های وزارت خارجه سوریه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت تاکید شده است: بهانه‌هایی که اسرائیل برای توجیه حملات تجاوزکارانه‌اش به سوریه ارائه می‌دهد تلاش‌های بی ارزشی برای گمراه کردن افکار عمومی است.

وزارت خارجه سوریه در این نامه‌ها با بیان این که اسرائیل هر بار در توجیه تداوم اشغال غیرقانونی جولان سوریه، سرزمین‌های فلسطینی و بخشی از جنوب لبنان ناکام می‌ماند، از دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت خواست تجاوزگری آشکار اسرائیل را محکوم کنند.

وزارت خارجه سوریه همچنین از سازمان ملل خواهان ملزم کردن اسرائیل به پایان دادن در حمایت از تروریسم در سوریه و اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت درباره مبارزه با تروریسم و عقب نشینی از بندی‌های جولان شد.

در همین حال؛ اتاق عملیات همپیمانان ارتش سوریه نیز در اعتراض به حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای، هدف از حملات هوایی بامداد جمعه رژیم صهیونیستی  به سوریه را حمایت مستقیم این رژیم و آمریکا از گروه‌های مسلح و تروریستی اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است: بمباران اخیر مواضع ارتش سوریه در حومه تدمر دلیلی بر نقش اصلی اسرائیل در توطئه‌گری ضد محور مقاومت در سوریه است.

چهار فروند جنگنده اسرائیلی در منطقه «البریج» یکی از مراکز نظامی را در مسیر تدمر در حومه شرقی حمص هدف قرار دادند که پس از رو به رو شدن با پدافند هوایی ارتش سوریه یکی از آنان سرنگون شد و بقیه جنگنده‌‌ها فرار کردند.118

بیشتربخوانید: 

ارتش سوریه یک فروند جنگنده صهیونیستی را سرنگون کرد

حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به مواضع ارتش سوریه

هشدار سوریه به رژیم صهیونیستی / تحلیل

خرسندی معارضان سوری از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به خاک سوریه

 

 

 

 

 

 

 

کلیدواژه

کامنت