فروردین 12, 1396 17:16 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • پارلمان عراق تصویب کرد: فقط پرچم عراق در کرکوک برافراشته شود

نمایندگان پارلمان عراق طرحی تصویب کردند که بر مبنای آن، فقط پرچم عراق در استان کرکوک بالا رفته و پرچم منطقه کردستان باید پایین آورده شود.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری براثا؛ یک منبع پارلمانی اعلام کرد؛ نمایندگان پارلمان بر برافراشته شدن صرفاً پرچم عراق در استان کرکوک و عدم دخل و تصرف در نفت این استان رأی دادند.

این منبع گفت: نمایندگان در جلسه عادی که امروز شنبه برگزار شد، بالا رفتن پرچم عراق و پایین آوردن پرچم منطقه کردستان عراق در استان کرکوک را تصویب کردند.  

وی افزود: مصوبه نمایندگان شامل مساله عدم دخل و تصرف در نفت استان کرکوک نیز می شود.

به گفته این منبع پارلمان عراق، احزاب کردستانی پس از درگیری لفظی با سلیم الجبوری، رئیس پارلمان در اعتراض به مطرح شدن این طرح از جلسه خارج شدند.

شوراي استانداري كركوك روز سه شنبه با اكثريت آرا در حالي كه نمايندگان عرب و تركمن جلسه رأي‌گيري را ترك كردند، به نصب پرچم منطقه كردستان همراه با پرچم عراق در مؤسسات دولتي اين استان رای داد.

«ريبوار طالباني» رئيس شوراي استانداري كركوك، پس از اين رأي‌گيري گفت، تا زماني كه اصل 140 قانون اساسي به طور كامل اجرا نشود و مسائل مرتبط با قانون اساسي درباره استان، حل و فصل نشود، پرچم كردستان عراق همچنان در اداره‌ها و مؤسسات نصب خواهد شد.

بیشتر بخوانید : 

مخالفت نمایندگان ترکمن مجلس عراق با برافراشتن پرچم منطقه کردستان در استان کرکوک

دولت عراق: نصب پرچم كردستان در كركوك بي‌سابقه و خلاف قانون اساسي است

در کردستان عراق منافع شخصی و حزبی بر منافع مردم اولویت دارد

اقدام کُردهای عراق در پاکسازی قومی کرکوک

 

 

 

 

کلیدواژه

کامنت