اردیبهشت 11, 1396 11:23 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  •  آمریکا به دنبال تشکیل ائتلاف جدیدی ضد ایران است

سردبیر روزنامه مصری گفت، آمریکا در ادامه سیاست های ایران ستیزانه خود، درپی تشکیل ائتلاف جدیدی ضد این کشور در منطقه خاورمیانه برآمده است.

به گزارش پارس تودی به نقل از پایگاه خبری عربی 21، «عادل حموده» سردبیر روزنامه مصری الفجر وابسته به عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری این کشور گفت، واشنگتن برای تشکیل ائتلاف جدید ضد ایرانی در خاورمیانه تلاش می کند.

به گفته حموده، این ائتلاف از کشورهای به اصطلاح میانه روی مصر، کشورهای حاشیه خلیج فارس، اردن، مغرب و رژیم صهیونیستی تشکیل شده است.

عادل حموده گفت، این در حالیست که سفر اخیر جمیز ماتیس وزیر دفاع آمریکا به منطقه با هدف زنده کردن طرح تشکیل قدرت نظامی مشترک ضد  جمهوری اسلامی ایران است.

حموده افزود، واشنگتن همچنین قصد دارد مذاکرات جدید سازش اسرائیلی ها وفلسطینی ها را طی سه ماه آینده با حضور نمایندگان عالی رتبه این کشورها و نمایندگان ائتلاف جدید برگزار کند.

از سوی دیگر «جمال الشوبکی» نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در قاهره که نماینده دائم مصر در اتحادیه عرب به شمار می رود گفت، سفر محمود عباس ( ابومازن) رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به قاهره که روز شنبه صورت گرفت  در چارچوب هماهنگی های مستمر مصر و تشکیلات خودگردان فلسطین پیش از سفر ابو مازن به آمریکا صورت گرفت و نشان داد که تشکیلات خودگردان هیچ اقدامی را بدون مشورت مصر انجام نمی دهد.

الشوبکی تاکید کرد، کشورهای عربی برای تشکیل دو دولت مستقل اسرائیلی  وفلسطینی بر اساس قعطنامه اردن و قطعنامه مشترک مصر ، فلسطین و اردن می کوشند.

بیشتر بخوانید :

تهدید ها و ماجراجویی های امریکا در منطقه از دیدگاه وزیر دفاع ایران/ تحلیل

آغاز ششمين اجلاس امنيت بين الملل در مسکو

مذاکرات وزیر دفاع ایران در حاشیه اجلاس امنيت بين الملل در مسکو

سردار دهقان: تصمیم های آمریکا می تواند پیامدهای غیرقابل کنترل داشته باشد

کلیدواژه