خرداد 07, 1396 15:22 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • دومينوي فروپاشي ائتلاف سعودي آغاز شد

روزنامه اوصاف مدعي شد «راحيل شريف» فرمانده ائتلاف سعودي متوجه اشتباه خود در پيوستن به اين ائتلاف شده و به دنبال راهي براي خروج از آن است.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاري دانشجو،«ژنرال راحيل شريف» رئيس سابق ستاد ارتش پاكستان كه با هياهوي رسانه‌اي فراوان به ائتلاف آل‌سعود پيوسته و فرماندهي اين ائتلاف را به عهده گرفته بود پس از گذشت تنها چند ماه متوجه اشتباه خود در مورد اين ائتلاف شد.

روزنامه «اوصاف» نوشت: راحيل شريف فهميده است سران سعودي وي را فريب داده و سياست‌هاي ائتلاف را خلاف واقع بيان كرده‌اند.

راحيل شريف در ابتدا گمان مي‌كرد اين ائتلاف صرفا در راه مبارزه با تروريست‌ها اقدام خواهد كرد ولي پس از حضور در صدر ائتلاف آل‌سعود متوجه شد كه اين ارتش تنها پيش‌برنده سياست‌هاي مخرب آل‌سعود است.

در اين گزارش آمده است كه دوستان نزديك راحيل شريف به وي توصيه كرده‌اند هرچه سريع‌تر از سمت خود استعفا داده و به پاكستان بازگردد.

قواي نظامي 41كشور در ائتلاف آل‌سعود شركت دارند ولي هيچ يك از سياست اصلي اين ائتلاف اطلاعي ندارند.

«راحيل شريف» چهره بسيار محبوبي بين پاكستاني‌ها بوده و در مبارزه با تروريسم كارنامه درخشاني دارد و همين امر سبب شد تا سران سعودي با فشار به دولتمردان اسلام‌آباد مجوز فرماندهي وي بر ارتش ائتلاف را به دست آورده و چند ماهي از وي به عنوان فرمانده ائتلاف استفاده كنند.

بازگشت راحيل شريف مي‌تواند تبعات بسيار سختي براي آل‌سعود داشته و دليلي محكم بر بي‌اعتبار بودن ائتلاف آل‌سعود و سياست‌هاي دروغين آن باشد.

ملك سلمان حتي با اشاره راحيل شريف، فرمانده ارتش خود را بركنار كرد تا با دادن باج او را به سمت خود دلگرم كند.

پيوستن راحيل شريف به ائتلاف آل‌سعود واكنش‌هاي منفي فراواني در پاكستان داشت و بسياري از احزاب و گروه‌ها با فرماندهي وي در اين ائتلاف مخالف بودند.

«حامد رضا» رئيس حزب « اتحاد سني» اعلام كرد رفتن راحيل شريف به ائتلاف آل‌سعود مخالف خواسته 75درصد مردم پاكستان است.

گفتني است پارلمان پاكستان نيز به طور صريح با هرگونه همكاري در جنگ يمن مخالفت كرده بود.113/111

بیشتربخوانید:

سخنگوی حزب «مردم» پاکستان: راحیل شریف نوکر آل سعود است

رئیس جمعیت علمای پاکستان: آل سعود لیاقت اداره امور حج را ندارد

کلیدواژه