فروردین 19, 1400 20:33 Asia/Tehran [Updated: فروردین 19, 1400 20:37 Asia/Tehran]
  • گروسی: آژانس به نظارت و راستی‌آزمایی در حمایت از برجام ادامه می‌دهد

وین- ایران پرس: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: «با عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران در مورد رایزنی های کنونی و فعالیت های دوجانبه در ایران، به طور کامل تبادل نظر داشتیم. آژانس بین المللی انرژی اتمی به نظارت و راستی آزمایی فنی و حرفه ای در ایران در حمایت از برجام و دیگر مسائل ادامه می دهد.»

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پس از دیدار با «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت: «آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حمایت از برجام و دیگر مسائل، به راستی‌آزمایی و نظارت در سطح فنی و تخصصی در ایران ادامه خواهد داد».

امروز (پنجشنبه) عراقچی که به منظور شرکت در نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت‌های ایران و 1+4 (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و بریتانیا) در شهر وین حضور دارد، با گروسی دیدار کرد. 

روز سه‌شنبه نشست کمیسیون مشترک برجام در پی نشست مجازی روز جمعه، در شهر وین به صورت حضوری برگزار و طرفین توافق کردند که دو گروه کاری در حوزه تحریم‌ها و هسته‌ای تشکیل شود که متشکل از همه اعضای کمیسیون مشترک یعنی کارشناسان ایرانی به اضافه کارشناسان کشورهای 1+4 است.

بیشتر بخوانید:

گفت وگوی عراقچی با وزیر خارجه اتریش

عراقچی خبر داد: تشکیل دو کارگروه تحریم‌ها و هسته‌ای

عراقچی: ایران علاقه‌ای به احیای برجام از طریق گام به گام ندارد

کلیدواژه