تیر 27, 1400 01:44 Asia/Tehran [Updated: تیر 27, 1400 01:50 Asia/Tehran]
  • جان باختن حدود 4 میلیون و 100 هزار نفر در جهان بر اثر ابتلا به کرونا

بنا بر اعلام سازمان جهانی بهداشت، تاکنون بیش از 190 میلیون نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد حدود 4 میلیون و 100 هزار نفر جان باخته‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، تاکنون 190 میلیون و 610 هزار و 401 نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد 4 میلیون و 95 هزار و 927 نفر جان خود را از دست دادند و 173 میلیون و 689 هزار و 598 نفر نیز بهبود یافته اند.  

آمریکا همچنان در رتبه نخست بیشترین آمار جانباختگان و مبتلایان به کووید-19 در بین کشورهای جهان قرار دارد و کشورهای برزیل، هند، مکزیک و پرو، پس از آمریکا بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا را در جهان ثبت کرده اند.

بنا بر اعلام دانشگاه جانز هاپکینز، در آمریکا دست کم ۶۰۸ هزار و ۸۰۴ نفر جان خود را از دست داده اند.

پس از آمریکا، برزیل با ۵۴۰ هزار و ۳۹۸ مورد مرگ، هند با ۴۱۲ هزار و ۵۳۱ مورد مرگ، مکزیک با ۲۳۵ هزار و ۷۴۰ مورد فوتی و پرو با ۱۹۴ هزار و ۸۴۵ مورد مرگ بیشترین قربانیان کرونا را در جهان ثبت کرده اند.

پرو بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از کرونا نسبت به جمعیت را در جهان به خود اختصاص داده است.

این آمار که مبتنی بر آمار‌های روزانه‌ای است که از سوی مقامات رسمی کشور‌ها اعلام می‌شود، معمولا کمتر از رقم واقعی است.

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید با توجه به موارد مرگ و میر مستقیم و غیرمستقیم مربوط به ابتلا به کووید-۱۹ آمار واقعی قربانیان همه گیری دو تا سه برابر بالاتر از ارقام رسمی اعلام شده است. // 114

کلیدواژه