مهر 13, 1400 16:32 Asia/Tehran [Updated: آبان 18, 1400 22:18 Asia/Tehran]

نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران گفت؛ سازمان ملل متحد به ایران در تهیه واکسن کووید 19 کمک کرده، در حالی که تحریم های شدید آمریکا علیه ملت ایران تلاش های تهران برای مبارزه با همه گیری جهانی را با مشکل مواجه کرده است.

اگرچه ایران در زمینه خرید واکسن به دلیل تحریم های آمریکا با چالش هایی روبرو بوده است، اما سید جعفر حسین (پاکستانی)، نماینده سازمان بهداشت جهانی و رئیس نمایندگی این سازمان در جمهوری اسلامی ایران، در مصاحبه ای اختصاصی با ایران پرس گفت سازوکارهایی با استفاده از بسترهای یونیسف و WHO و همچنین برخی از کشورهای عضو وجود دارد که از جمهوری اسلامی ایران حمایت می کنند و تهران توانست تمام پول مورد نیاز برای 16.8 میلیون دوز خریداری شده از کواکس را واریز کند.

وی در حاشیه مراسمی در سفارت ایتالیا در تهران در مورد تلاش‌های ایتالیا برای کمک به ایران در مبارزه جهانی با کووید 19، افزود: بر اساس قوانین و اصول بشردوستانه، جمهوری اسلامی ایران از انعطاف پذیری برخوردار است، بدیهی است که مانند سایر کشورها انعطاف پذیر نیست، اما با این وجود به آنها اجازه می دهد واکسن های کافی را به کشور وارد کنند.

مراسم سفارت ایتالیا در تهران در مورد تلاش‌های ایتالیا برای کمک به ایران در مبارزه جهانی با کووید 19 با حضور مقاماتی از وزارت بهداشتريال وزارت امور خارجه، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، هیاتی از سازمان ملل متحد و ویروس شناسان برجسته ایتالیایی و چند تن از اساتید دانشگاه برگزار شد. // 114

 

کلیدواژه