تیر 16, 1400 11:54 Asia/Tehran [Updated: شهریور 12, 1401 14:32 Asia/Tehran]
  • بهترین گل آپارتمانی برای هدیه (معرفی 10 نمونه)

گل و گیاه یکی از بهترین انتخاب ها برای هدیه دادن هستند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، گل های آپارتمانی با مقاومت و ماندگاری خوبی که دارند، هدیه ای مناسب برای به یادگار ماندن هستند.

هدف از تهیه این مطلب معرفی چند گیاه آپارتمانی زیبا و مقاوم است که گزینه خوبی برای هدیه دادن هستند.

نمونه هایی از بهترین گل آپارتمانی برای هدیه

1) پتوس یا پوتوس

این گیاه جزو انواع گل و گیاه زینتی برای خانه و ساختمان بوده و علاوه بر زیبایی، مقاومت بالایی دارد و از رشد سریعی برخوردار است. این گیاه مناسب نگه داری در هر قسمت از خانه است.

پتوس در دسته گیاهانی است که هوا را تصفیه می کنند. شاید برای شما جالب باشد که پتوس سموم هایی مثل فرمالدهید، بنزن و زایلن موجود در هوا را تصفیه می کند. این گیاه نیازمند نگه داری در گلدان های پهن و دهانه گشاد است و بهتر است از گلدان هایی برای نگه داری آن استفاده کنید که قابلیت آویز شدن دارند.

2) سانسوریا

این گیاه به نوعی رکورد دار مقاومت در بین گیاهان آپارتمانی محسوب می شود. سانسوریا به تغییرات دمایی، کم آبی، کمبود نور و عدم رطوبت مقاومت قابل قبولی از خود نشان می دهد.

این گیاه نیز در دسته گیاهانی است که توانایی تصفیه هوا را دارند. این گیاه ظاهر مدرنی دارد که باعث می شود طراحان دکوراسیون داخلی در طراحی های خود از این گیاه بهره ببرند.

اگرچه برای نوع پایه کوتاه سانسوریا همانطور که گفته شد گلدان های دهانه گشاد و کروی شکل انتخاب بهتری هستند، ولی برای انواع پایه بلند سانسوریا بهتر است از گلدان های استوانه ای شکل استفاده شود تا گیاه جلوه ی بهتری داشته باشد.

3) گندمی یا عنکبوت

از دیگر گل هایی که در گروه بهترین گل آپارتمانی برای هدیه جای می گیرد، می توان به گندمی اشاره کرد. این گیاه با مقاومت بالا و ماندگاری زیادی که دارد گزینه ای مناسب برای هدیه به افرادی است که در نگه داری از گل و گیاه مبتدی به حساب می آیند.

این گیاه را هم می توان روی میزهای پایه بلند قرار داد و هم می توان به صورت گلدان های آویزی از آن استفاده کرد.

گندمی نیز جزء گیاهانی است که عملکردی مناسب برای تصفیه هوا دارند. احتمالا بیشتر این گیاهان را در گلدان های سفید مشاهده کرده اید، ولی نه تنها از هر رنگ گلدانی می توان برای این گیاه استفاده کرد بلکه خوب است برای هدیه دادن آن کاغذی زیبا به دور گلدان بپیچید.

4) زامیفولیا

زامیفولیا هم از بهترین گل آپارتمانی برای هدیه است. این گیاه مقاوم و همیشه سبز لبریز انرژی های مثبت است که می توانید به عزیزان خود هدیه دهید. گیاه زامفولیا در محیطهای اداری و دانشگاه و آپارتمان استفاده می شود.

زامفولیا نسبت به کمبود آب و نور مقاومت خوبی نشان می دهد و به سادگی خشک نمی شود. هم وطنان با سلیقه و هنرمند ما در جنوب کشور برای هدیه دادن گیاهان، آن را درون سبد های حصیری قرار می دهند که آن سبدها از برگ های خرما ساخته شده اند.

این سنت زیبا در حال حاضر فراگیر شده است و همه افراد می توانند در صورتی که گیاه زامفولیا برای هدیه سفارش می دهند، درخواست کنند که گیاه را درون سبد حصیری تحویل بگیرند.

5) آگلونما

این گیاه به خوبی در برابر کمبود نور و کم آبی مقاومت می کند و به نام همیشه سبز چینی نیز شناخته می شود. این گیاه برگ هایی زیبا و متراکم دارد که این تراکم برگ ها باعث شده جابه جایی این گلدان کار راحتی باشد.

6) فیکوس آلاستیکا

این درختچه مقاوم که یکی از گلهای آپارتمانی مناسب هدیه به حساب می آید، در کم ترین میزان مراقبت نیز به رشد و پایداری خود ادامه می دهد. این گیاه در بیشتر نقاط ایران به صورت آپارتمانی استفاده می شود ولی در جنوب کشور می توان آن را در فضای باز کاشت و پرورش داد.

چهار نوع از گیاه فیکوس را می توان در ایران تهیه کرد که به شرح زیر هستند:

ابلق با زمینه قرمز

ابلق سفید

گونه قرمز تیره

سبز ساده

7) نخل شامادورا

نخل شامادورا یکی از گلهای آپارتمانی مناسب هدیه است، این گیاه زیبای استوایی به راحتی در محیط آپارتمانی با نور کم رشد می کند. این گیاه نیز نقش تصفیه کنندگی هوا دارد و عمل تصفیه را به شکل خوب و موثری انجام می دهد. گلدان های استوانه ای و گلدان های کروی کاملا مناسب این گیاه زیبا هستند و از بهترین گل آپارتمانی برای هدیه به حساب می آید.

8) درختچه یوکا

این درختچه ساقه های چوبی و ضخیم و برگ هایی سوزنی دارد. ساکنین استان های شمالی می توانند این گیاه را به راحتی در فضای باز پرورش بدهند. لازم به ذکر است که این گیاه انواع مختلفی دارد. برخی از انواع یوکا در مناطق خشک و کوری و برخی دیگر در مناطق کوهستانی و سرد پرورش می یابند. 

اگر قصد هدیه دادن درختچه یوکا به عزیزنتان را دارید بهتر است از نوع بن سای آن استفاده کنید. اخیرا گیاهان یوکا مسن را به شکل بن سای آن ها در آورده اند که بسیار پر طرف دار است و یکی از گلهای آپارتمانی مناسب هدیه است.

9) پاپیتال

 پاپیتال گیاه رونده ای است که مقاومت بسیار زیادی دارد. جالب است بدانید در مناطق سردسیر که رطوبت بالایی دارند از پاپیتال برای پوشش ساختمان استفاده می شود. این گیاه در آپارتمان و در شرایط نور کم نیز به خوبی قابل نگه داری است.

این گیاه تصفیه کننده هوا به سه شکل در ایران یافت می شود:

پاپیتال با برگ‌های بزرگ به رنگ سبز و ابلق

پاپیتال مینیاتوری برگ ریز

پاپیتال به شکل سبز و ابلق

10) کالانکوئه کریسمس یا کالانچو فلوریست

کالانکوئه برگ های قاشقی شکل وگل هایی متراکم به شکل ستاره دارد و البته باز هم یکی از گلهای آپارتمانی مناسب هدیه است. رنگ گل های این گیاه معمولا به شکل سفید، زرد، صورتی و بنفش است. این گیاه نسبت به کمبود آب مقاومت خوبی دارد، ولی باید بدانید نسبت به سایر گیاهان آپارتمانی نیاز به نور بیشتری دارد.

این گیاه در فصول سرد سال گل می دهد. بنابراین بهترین هدیه به کسانی است که در این فصل ها متولد شده اند.

گیاهانی که در این مطلب معرفی شدند نه تنها جز گیاهان بسیار محبوب آپارتمانی هستند بلکه به دلیل مقاومت خوبی که دارند نگه داری از آن ها برای بیشتر افراد دردسر زیادی ندارد.

 

به همین دلیل می توان آن ها را حتی به افرادی که تجربه ای درباره نگه داری گیاهان ندارند هدیه داد. از آنجا که گیاهان حامل انرژی های مثبت هستند و اثر تصفیه کنندگی هوا نیز دارند هدایای ایده آلی به حساب می آیند.

 

117

کلیدواژه