مهر 05, 1400 12:02 Asia/Tehran [Updated: مهر 05, 1400 12:14 Asia/Tehran]
  • آیا می دانید که چگونه پکیج دیواری را از حالت تابستانه به حالت زمستانه تغییر دهید؟

تبدیل حالت پکیج دیواری از تابستانه به زمستانه یکی از نیازهای ضروری است که هر خانواده ای باید با اصول اصلی آن آشنایی داشته باشد.

یکی از وظایف اصلی پکیج ها تأمین نیازهای دمایی ساختمان ها می باشد. ما در ادامه این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با نحوه تبدیل نمودن حالت تابستانه پکیج به زمستانه آن آشنا کنیم که نیاز به یکسری آموزشهای خاص دارد.

در فصول سرد سال ما علاوه بر اینکه به گرمای آب مصرفی نیاز خواهیم داشت، به گرمای شوفاژها نیز احتیاج پیدا می کنیم. بنابراین جهت بهره مندی از این محتوا با ما همراه باشید.

آشنایی با تبدیل حالت پکیج دیواری ایران رادیاتور از تابستانه به زمستانه

تنظیم نمودن صحیح پکیج ها یکی از مهم ترین نکاتی است که به طول عمر دستگاه کمک شایانی می نماید. برای انجام تبدیل حالت پکیج دیواری از تابستانه به زمستانه در ابتدا باید این مراحلی که کارشناسان ما شرح داده اند را طی کنید:

در وهله اول دستگاه خود را خاموش و غیر فعال نمایید.

شیرهای بزرگی که به شیرهای رفت و برگشت معروف بوده و برای شوفاژ ها می باشند را باز کنید.

اگر قصد دارید که حالت زمستانه پکیج خود را فعال نمایید، تمامی شیرهایی را که به رادیاتور منتهی می گردند را باز کنید.

شوفاژ ها را نیز هواگیری نمایید، تا مشکلی ایجاد نگردد.

تنظیم نمودن فشار آب پکیج به وسیله شیر پر کن از دیگر مراحل بعدی هست که بهتر است، ما بین 1.5 الی 2 بار باشد.

حال، حالت زمستانه بر روی پکیج با تصویر کریستال برف نشان داده می شود، ولوم را به همان سمت بچرخانید. توجه داشته باشید که ولوم را روی max قرار ندهید. در این صورت دستگاه شما متحمل فشار بالایی می شود.

اکنون شما با انجام این مراحل به راحتی می توانید به تبدیل حالت پکیج دیواری از تابستانه به زمستانه بپردازید، بدون آنکه مشکلی پیش آید.

تبدیل حالت پکیج دیواری بوتان از تابستانه به زمستانه

اگر پکیج دیواری شما از نوع بوتان می باشد، برای تبدیل حالت تابستانه به زمستانه آن، مراحل زیر را انجام دهید:

در وهله اول پکیج خود را به طور کامل غیر فعال کنید.

دقت بفرمایید که فشار پکیج شما حداقل به 1.5 بار برسد. می توانید این کار را توسط شیر پرکن به عمل آورید.

از صحت این موضوع کاملا مطمئن گردید که دود کش مسدود نمی باشد.

شیرهای بزرگی در پایین دستگاه قرار دارند که به رادیاتور وصل می شوند، تمام آن شیرها را باز کنید.

با باز کردن شیر رادیاتورها آب گرم به خوبی در دستگاه جریان می یابد.

جهت تبدیل حالت پکیج دیواری از تابستانه به زمستانه در برندهای بوتان می بایست، همه رادیاتورها هواگیری شده و فشار پکیج نیز مجدد تنظیم گردد.

حال پکیج بوتان شما در حالت زمستانه قرار دارد. برای مرحله آخر نیز ولوم آن را بر روی تصویر کریستال برف قرار داده و حرارت را افزایش دهید. دقت بفرمایید برای باز نمودن شیر رادیاتور ها آن ها را به سمت چپ بپرخانید.

قبل از تغییر حالت پکیج دیواری چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

دوستان عزیز، توجه نمایید که برای هر تغییر وضعیتی در پکیج های دیواری در وهله اول باید شرایط آن را محیا سازید. دانستن این نکات از الزامات بوده و همواره کمک می کند، تا دستگاه شما عملکرد خوبی داشته باشد. در تبدیل حالت پکیج دیواری از تابستانه به زمستانه بررسی این موارد الزامیست:

بررسی وضعیت دودکش ها

حتما وضعیت دودکش ها را بررسی نمایید. مسیر خروجی آنان نباید مسدود شوند، در غیر این صورت متحمل آسیبات زیادی خواهید شد.

هواگیری نمودن رادیاتورها

عمل هواگیری جهت پیشبرد صحیح کار ها به طور متناوب بهتر است که هر ساله صورت پذیرد. برای انجام این عملیات می توانید از نیروهای متخصص دیجی امداد رسان کمک بگیرید.

بررسی مدار گرمایشی

قبل از عمل تنظیمات حتما مدار گرمایشی دستگاه را مورد بررسی قرار دهید تا از هرگونه آلاینده و مواد اضافی به دور باشد.

بررسی گاز مصرفی

قبل از هر گونه عملیاتی به جهت تبدیل حالت پکیج دیواری از تابستانه به زمستانه آب و گاز را به طور دقیق بررسی کنید که هر دو منبع تغذیه مهمی برای پکیج ها محسوب می گردند. این دو باید به طور استاندارد و به میزان لازم به پکیج دیواری برسند.

جمع بندی نهایی

امیدواریم در این نوشتار توانسته باشیم که مطالب مهمی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. تبدیل حالت پکیج دیواری از تابستانه به زمستانه یکی از نیازهای هر خانواری است که با نزدیک شدن به فصل زمستان و سرما، بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. حال با مطالعه این مطالب متوجه شدید که کار به راحتی صورت می گیرد. تنها نکته ای که نباید هرگز فراموش کنید، بررسی کردن وضعیت پکیج و سرویس و نگه داری هر ساله از آن است. اگر تمامی این تنظیمات را با دقت به انجام برسانید، پکیح دیواری شما مدت طولانی کار خواهد کرد. دیجی امداد رسان در هر لحظه کنار شما خواهد بود.

منبع: دیجی امداد رسان

117

 

کلیدواژه