مهر 29, 1400 08:07 Asia/Tehran [Updated: مهر 29, 1400 08:16 Asia/Tehran]
  • ساختمان سازی در ایران چگونه است؟

ساختمان سازی در کشور ما در طول سالیان گذشته به عنوان یک صنعت محبوب بین مردم شناخته شده است.

نکته بسیار مهمی که در مورد این صنعت در شرایط فعلی و آینده می‌توان به آن اشاره کرد این است که با توجه به سیاست های دولت در حوزه مسکن قطعاً این صنعت در آینده رشد جالب توجه خواهد داشت.

اما موضوع مهمی که معمولاً کمتر به آن پرداخته می شود این است که آیا مسکن سازی در کشور ما بر اساس متدهای روز دنیا انجام می شود و یا در استانداردهای صنعت مسکن کشور ما پیشرفت‌هایی دیده شده است؟

اگر بخواهیم مسکن های دولتی که در طول سالیان گذشته ساخته شده اند را مرور کنیم قطعاً به این پاسخ می‌رسیم که بسیاری از استانداردهای روز دنیا در ساختمان سازی در کشور ما رعایت نشده اند. همچنین بسیاری از خصوصی سازان هم نتوانسته اند انتظارات مردم را در زمینه ساخت و ساز برآورده کنند.

حال سوالی که پیش می آید این است که دغدغه مندان حوزه مسکن که به دنبال ساختمان سازی با کیفیت و بر اساس جدیدترین فناوری های دنیا هستند چه کاری باید انجام دهند؟ آیا خودشان باید برای ساختمان سازی اقدام کنند یا اینکه به سراغ مجموعه های ساختمانی بروند؟

البته این موضوع فقط به ساختمان سازی هم محدود نمی شود و ساخت سایر سازه ها مثل پل سازی هم همین سوال را در پی دارد.

برای داربست بندی نمای ساختمان از بست داربست کمک میگیریم. بهترین راهی که وجود دارد این است که این افراد ابتدا یک مجموعه معتبر در زمینه ساخت سازه پیدا کنند و با همکاری این مجموعه بتواند یک سازه بی‌نظیر در کشورمان ایجاد نمایند.

به عنوان مثال شما می توانید برای ساخت یک سازه با مجموعه اینترنتی ما همکاری کنید و از جدیدترین فناوری های روز دنیا برای ساختن ساختمان مد نظر خودتان استفاده کنید.

در سقف های تیرچه بلوک از جک سقفی استفاده می شود. در ادامه همراه ما باشید تا در مورد ساخت سازه های مختلف نکات بیشتری را خدمت شما بیان کنیم.

ساختمان سازی در کشور ما چه چالش هایی دارد و راه حل آنها چیست؟

مسکن سازی در کشور ما همواره با چالش‌های بسیار زیادی روبرو است. طبیعتاً اولین چالش ساختمان سازی در کشور ما گرانی مسکن است. افزایش عجیب و غریب مصالح ساختمانی در طول سالیان گذشته کار را برای ساختمان سازی بسیار سخت کرده است.

همین موضوع باعث می شود تا بسیاری از پیمانکاران هنگامی که کار ساختمان سازی را شروع می کنند اولین دغدغه‌ای که داشته باشند این باشد که چگونه هزینه های ساختمان را کاهش دهند و از بودجه موجود بیشترین بهره برداری را برای پیشبرد اهداف خودشان به کار بگیرند.

برای مثال در ارتفاع 4 وقتی قرار باشد پیمانکاران هزینه های ساخت و ساز را کاهش دهند مجبورند بسیاری از استانداردهای ساختمان سازی را از کار خودشان حذف کنند. این موضوع آسیب های جدی برای ساختمان به همراه خواهد داشت و اولین آسیب آن این است که عمر مفید ساختمان را کاهش می دهد.

همچنین عمل نکردن به بسیاری از استانداردهای ساختمان باعث می‌شود تا کیفیت ساختمان پایین آمده و زندگی در آن سخت شود. اما در این بین مجموعه های معتبر ساختمان سازی هم هستند که نگاه دیگری به کاهش هزینه ها در ساختمان سازی دارند. آنها به خوبی می دانند در ازای یک سال عمر مفید که به ساختمان اضافه شود از هدر رفتن حدود هشت هزار میلیارد سرمایه در کشور ما جلوگیری می شود. به همین دلیل مجموعه های معتبر ساختمان سازی به جای اینکه تلاش کنند استاندارد های لازم در کار ساخت و ساز را حذف کرده و هزینه‌های خودشان را کاهش دهند سعی می‌کنند

ساخت ساختمان بتن آرمه با استفاده از قالب فلزی انجام می شود. ساختمان ها را بهینه ساخت و ساز کنند. در حقیقت آنها تلاش می‌کنند با استفاده از امکانات موجود بهترین مدل ساخت را برای یک منزل استفاده نمایند. پس حذف استاندارد ها بهترین گزینه برای کاهش هزینه های یک ساختمان نیست.

بهترین شرکت ساختمان سازی چگونه است؟

اگر واقعا به دنبال آن هستید که بهترین شرکت ساختمان سازی یا ساخت سازه های دیگر مثل پل سازی را پیدا کنید باید ویژگی هایی را مد نظر قرار دهید. سعی می‌کنیم در ادامه مهمترین ویژگی هایی که در این زمینه لازم است به آنها توجه داشته باشید را خدمت شما معرفی کنیم:

  • برای ساختمان سازی به سراغ شرکت هایی بروید که بلند مدت نگاه کنند. شرکت‌های دارای رویکرد بلند مدت همیشه برای رسیدن به موفقیت های بزرگ تلاش می کنند و برای رسیدن به این موفقیت ها هم به خوبی می دانند که سازه های تولید شده توسط آنها بهترین رزومه محسوب می شود.
  • شرکت در این زمینه انتخاب کنید که اولویت اصلی آن رضایت مشتریان باشد و برای رسیدن به آن تمام تلاش خودش را انجام دهد. معمولاً شرکت هایی که سعی میکنند تبلیغات جذاب تر و خدمات بیشتر داشته باشند برای جذب مشتری دغدغه بیشتری داشته و طبیعتاً در هنگام کار هم سعی می کنند رضایت مشتری را به دست آورند.
  • به سراغ شرکت هایی بروید که در آنها خلاقیت و نوآوری جایگاه خوبی داشته باشد. اگر شرکت سازنده ساختمان دارای افرادی خلاق باشد در هنگام ساخت سازه و ارائه خدمات از این خلاقیت ها استفاده کرده و باعث می‌شود ساختمان جدید شما در مقایسه با دیگر ساختمانها منحصر به فرد شود.
  • به سراغ شرکت هایی بروید که برنامه‌ریزی در آنها اهمیت زیادی داشته باشد. شرکتهایی که با برنامه کار کنند قطعاً در زمان مشخص شده سازه را تحویل شما خواهند داد و بدقولی نخواهند کرد. همچنین آنها برای دریافت اقساط ساختمان همکاری بیشتری با شما خواهند داشت و برنامه معقول تری در اختیار شما قرار خواهند داد. به سراغ شرکت هایی بروید که تیم کاری قدرتمند داشته باشند. معمولاً شرکت هایی دارای تیم های قوی در زمینه ساختمان سازی هستند که از ترکیب جوانگرایی و تجربه برای انجام وظایف خودشان استفاده کنند.

چرا برای ساخت سازه به شرکت های ساختمانی مراجعه کنیم؟

بسیاری از افراد هستند که می گویند چرا خودمان کار ساختمان سازی را انجام ندهیم و برای این کار به سراغ شرکت‌های ساختمان سازی برویم. در جواب این افراد باید بگوییم که ساختمان سازی اصلا آسان نیست و بهتر است برای اینکه هزینه کمتری پرداخت کنید و ساختمان بهتری تحویل بگیرید به سراغ شرکتهای ساختمانی بروید.

شرکت‌ها هم راحت‌تر می‌توانند مصالح با کیفیت و ارزان قیمت پیدا کنند و هم اینکه با مدیریت خودشان هزینه ها را به خوبی بهینه می کنند. همچنین آنها در زمینه ساختمان سازی تجربه بیشتری داشته و تیمهای متخصص تری را به کار می‌گیرند که باعث می‌شود ساختمانی مدرن برای شما آماده کنند.

117

                                                                        

 

 

کلیدواژه