شهریور 27, 1402 12:29 Asia/Tehran [Updated: شهریور 27, 1402 12:36 Asia/Tehran]
  • قیمت ایمپلنت کره ای، ایرانی و فرانسوی چقدر است؟

امروزه ایمپلنت های دندان رایج ترین و بهترین روش برای درمان و جایگزینی دندان از دست رفته هستند.

ایمپلنت های دندانی امروزه توسط برند ها و کشورهای مختلفی تولید می شود و هر برند دارای کیفیت، هزینه و تکنولوژی مخصوص به خود می باشد. در این مقاله به بررسی قیمت ایمپلنت کره ای، ایرانی و فرانسوی می پردازیم. این سه کشور از محبوب ترین ها در ایران هستند و هزینه مناسبی برخوردار هستند. 

ایمپلنت های فرانسوی در دسته ایمپلنت های اروپایی قرار می گیرد اما جزو بهترین و با کیفیت ترین ایمپلنت های اروپایی نیست. به همین علت در رده ایمپلنت های کره ای آن را قرار داده اند. ایمپلنت های ایرانی به تازگی در این حوزه شروع به فعالیت کرده اند و توانسته اند به دلیل قیمت مناسبی که دارند مورد توجه بسیاری از بیماران قرار گرفته است.

البته پیش از این استفاده از ایمپلنت های کره ای بسیار رایج بود زیرا علاوه بر قیمت مناسبی که دارند کیفیت مورد قبولی برای بیمار و دندانپزشک فراهم می کردند.

همچنین از مهم ترین مزایایی که ایمپلنت کره ای و ایرانی می تواند داشته باشد قابلیت دسترسی آسان به قطعات مورد نیاز و خدمات پس از فروش ایمپلنت می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت ایمپلنت روز کره ای، ایرانی و فرانسوی می توانید از صفحه ( https://markazimplant.com/%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%be%d9%84%d9%86%d8%aa/ ) دیدن فرمایید و از شرایط پرداخت اقساطی نیز بهره مند شوید. 

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت دندان توسط برند های مختلف تولید می شود و یکی از این کشورهای تولید کننده ایمپلنت کره جنوبی می باشد. برای تولید این نوع ایمپلنت از تیتانیوم استفاده می کنند و ایمپلنت از بهترین گزینه ها برای درمان بی دندانی محسوب می شود. این نوع ایمپلنت دارای کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشد و در سراسر جهان با همین ویژگی ها شناخته شده است.

مگاژن، دیو، باتیوم، دنتیوم  و سی ام آی، 5 برند مطرح کره ای هستند که به تولید و عرضه ایمپلنت دندان مشغول هستند و دارای طرفداران زیادی هستند. ایمپلنت های تولید شده توسط این برند ها دارای کیفیت بالا و قیمت مناسب هستند. این ایمپلنت ها را می توانید با هزینه تقریبا 11 میلیون تومان بابت هر واحد دندانی استفاده کنید که با توجه به کیفیت میتوان گفت این قیمت مقرون به صرفه است.

ایمپلنت های تولید شده توسط برندهای کره ای دارای قیمت مناسب تری نسبت به ایمپلنت های سوئیسی و آمریکایی هستند اما باید این موضوع را در نظر گرفت که درست است که ایمپلنت دندان کره ای دارای کیفیت بالا و مرغوبی است اما ایمپلنت های تولید شده توسط برند های کره ای از نظر کیفیت، دوام و طول عمر از برند های سوئیسی، آلمانی و آمریکایی ضعیف تر هستند.

برند های نام برده رتبه های اول و دوم جدول ایمپلنت ها را در جهان به خود اختصاص داده اند و همین موضوع است که باعث این می شود که این ایمپلنت ها از قیمت مناسب تر ی برخوردار باشند.

قیمت ایمپلنت دندان فرانسوی

این نوع ایمپلنت نیز از دیگر انواع ایمپلنت دندان می باشد که در کشور فرانسه تهیه، تولید و عرضه می شود. این ایمپلنت ها را از تیتیانیوم تولید می کنند و به دلیل کیفیت بالا، دوام و پذیرش بالا در بدن بیمار به عنوان بهترین روش درمانی شناخته شده است.

برای مثال برند آی دی آی از بهترین برند های تولید کننده ایمپلنت در فرانسه است که هزینه درمان ایمپلنت به ازای هر واحد این برند 13 میلیون تومان تخمین زده شده است.

ایمپلنت هایی که  توسط این برند های فرانسوی تولید می شوند دارای کیفیت بسیار بالا و دوام بالایی هستند و همان طور که اشاره کردیم این ایمپلنت ها بیشتر با بدن انسان سازگار هستند، ایمپلنت های تولید شده توسط این برند های فرانسوی از هزینه بیشتری نسبت به برند های کره ای برای درمان برخوردار هستند.

اما این موضوع را در نظر داشته باشید که این برند ها در تلاش هستند که با برند های آلمانی، سوئیسی و آمریکایی رقابت کنند و ایمپلنت های با کیفیت در سطح جهان تولید عرضه کنند. ولی همان گونه که پیداست باید بگوییم که ایمپلنت های تولید شده توسط برند های آمریکایی و سوئیسی از کیفیت بالا تری بر خوردار هستند و همچنان در سطح جدول جهانی این درمان در اولویت قرار دارد.

قیمت ایمپلنت دندان ایرانی

بیشتر از 60 کشور در سطح جهان مشغول به تولید ایمپلنت دندان هستند که هر کدام دارای مزایای خاص خود هستند و هر کدام در بخش های مختلف این صنعت فعالیت می کنند. یکی از کشور هایی که به تولید ایمپلنت دندان پرداخته است کشور ایران است.

در حال حاضر 4 برند معتبر ایرانی به تولید و توزیع ایمپلنت های ایرانی مشغول هستند که ایمپلنت هایشان دارای کیفیت مرغوب با توجه به قیمت پرداختی بیمار هستند. ایمپلنت های ایرانی به دلیل این که برای تولیدشان نیاز به استفاده از ارز نیست، از همین جهت ایمپلنت های ایرانی از هزینه مناسبی برخوردار هستند.

هزینه درمان به وسیله این ایمپلنت ها را میتوان بین 3 تا 7 میلیون بابت هر واحد تخمین زد. ایمپلنت های ایرانی در جدول این روش درمان در رتبه سوم همراه ایمپلنت های چینی و کره ای قرار دارند اما باید این موضوع را بدانید که ایمپلنت های ایرانی دارای کیفیت بیشتری نسبت به برند های چینی هستند.

برند های ایرانی تولید کننده ایمپلنت

ایمپلنت ایرانی کیمیا کاشت اطبا

این برند ایرانی با حضور رئیس جمهور و وزرای صنعت معدن و تجارت در 5 فروردین سال 1396 فعالیت خود را آغاز کرده است  و اولین برند تولید کننده ایمپلنت در ایران محسوب می شود. هرچند باید بدانید این برند ایرانی پیش از شروع فعالیت خود در سال 1393 مشغول به تحقیقات و آزمایش بوده است.

کیمیا کاشت اطبا برای تولید ایمپلنت از دستگاه سی ان سی سوئیسی استفاده می کنند و توانسته است از 2 میلیون دلار خروج ارز از کشور جلوگیری نماید. شرکت کیمیا کاشت اطبا 198 محصول مختلف با استفاده از تیتانیوم گرید 4 و 5 تولید می کند.

احتمال این وجود دارد که ایمپلنت های این برند را تحت نام ایمپلنت ایرانی کردستان شنیده باشید و دلیل این موضوع این است که کارخانه تولید این ایمپلنت در کردستان قرار دارد و فقط دفتر مرکزی آن در تهران خیابان بهشتی قرار دارد.

ایمپلنت ایرانی کوشا فن پارس

برند ایمپلنت کوشا فن پارس که با نام کی اف پی شناخته می شود از بزرگ ترین تولید کنندگان تجهیزات دندانپزشکی و دندان سازی و مواد مصرفی این صنعت است. این شرکت در سال 1373 شروع به فعالیت کرده و هدف این شرکت تولید محصولات با کیفیت با قیمت رقابتی نسبت به سایر رقبا است.

ایمپلنت ایرانی نیک کاشت آسیا

شرکت نیک کاشت آسیا فعالیت خود را ابتدا در سال 89 آغاز کرده است و به علت عدم توانایی رقابت از نظر هزینه ایمپلنت با کشور های شرق آسیا این پروژه برای مدتی متوقف شد. شرکت نیک کاشت آسیا در سال 93 با ایمپلنت دانشگاه تهران قرار دادی منعقد کرد و در سال 96 از ایمپلنت سینابایونیک به همراه 200 محصول دیگر رونمایی کرد. ایمپلنت های این شرکت با استفاده از مستندات شرکت ایمپلازا آلمان تولید شد و اجازه لازم از این شرکت نیز دریافت شده است.

ایمپلنت ایرانی درین کاشت مانا

شرکت درین کاشت مانا فعالیت خود را در سال 97 در زمینه ایمپلنت با هدف نوآوری و افزایش کیفیت ایمپلنت های داخلی آغاز کرد و در سال 98 رسمیت پروژه خود را اعلام و در سال 99 تولید ایمپلنت خود را در فاز اولیه آغاز کرد.

کیفیت انواع برند های ایمپلنت های ایرانی نزدیک به یکدیگر می باشد اما در بین این برند ها کیمیا کاشت اطبا و درین کاشت مانا اطلاعات بیشتر درباره محصولات خود را ارائه داده اند و می توان به عنوان تا حدودی آنها را بهترین ایمپلنت های ایرانی معرفی کرد.

 

 

کلیدواژه