• موج تحریم کالاهای فرانسوی در کشورهای عربی

  موج تحریم کالاهای فرانسوی در کشورهای عربی

  آبان ۰۵, ۱۳۹۹ ۱۲:۳۰

  به دنبال اهانت «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اسلام (ص)، موج تحریم کالاهای فرانسوی در کویت، قطر، الجزایر، اردن و برخی دیگر از کشورهای اسلامی به راه است.

 • اذعان «رابرت اوبراین» برخالی شدن سبد تحریمی آمریکا علیه ایران

  اذعان «رابرت اوبراین» برخالی شدن سبد تحریمی آمریکا علیه ایران

  آبان ۰۵, ۱۳۹۹ ۱۲:۱۴

  ایران پرس: آمریکا پس از خروج از توافق هسته ای برجام در مه 2018 در چارچوب کارزار فشار حداکثری، گسترده ترین تحریم ها را علیه ایران به مورد اجرا گذاشته و هم چنان هر از چند گاهی تحریم های جدیدی را اعلام می کند.

 • وزارت خارجه: آمریکا فشار حداکثری در زمینه تروریسم سلامت را بالا برده است

  وزارت خارجه: آمریکا فشار حداکثری در زمینه تروریسم سلامت را بالا برده است

  آبان ۰۵, ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴

  تهران- ایران پرس: وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به ادامه تحریم‌های آمریکا علیه مردم ایران با وجود شیوع ویروس کرونا تاکید کرد، آمریکا فشار حداکثری در زمینه تروریسم سلامت را بالا برده است.

 • تاثیرپذیری صندوق بین‌المللی پول از تحریم‌های آمریکا

  تاثیرپذیری صندوق بین‌المللی پول از تحریم‌های آمریکا

  آبان ۰۱, ۱۳۹۹ ۱۰:۲۲

  ایران پرس: رئیس کل بانک مرکزی ایران گفت: صندوق بین‌المللی پول باید به درخواست تهران برای دریافت منابع اضطراری برای مقابله با کرونا، بدون تاثیرپذیری از لابی‌گری‌ سیاسی و فشارهای آمریکا پاسخ دهد.

 • سرلشکر صفوی: اتحادیه اورآسیا فضای گشایش اقتصادی ایران در دوره تحریم‌ها است

  سرلشکر صفوی: اتحادیه اورآسیا فضای گشایش اقتصادی ایران در دوره تحریم‌ها است

  مهر ۳۰, ۱۳۹۹ ۲۰:۰۲

  رشت- ایران پرس: رئیس انجمن ژئوپلیتیک کشورمان با بیان اینکه آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها مفهوم روابط جدید ایران با اتحادیه اقتصادی اورآسیا را به خوبی درک می کنند، گفت: این اتحادیه فضای گشایش اقتصادی ایران برای واردات و صادرات در دوره تحریم‌ها است.

 • خطیب‌زاده: ایران، روسیه را از شرکای اصلی دفاعی-نظامی خود می‌داند

  خطیب‌زاده: ایران، روسیه را از شرکای اصلی دفاعی-نظامی خود می‌داند

  مهر ۳۰, ۱۳۹۹ ۱۶:۴۸

  تهران- ایران پرس: سخنگوی وزارت امورخارجه، روسیه را از شرکای اصلی ایران در حوزه‌های دفاعی و نظامی عنوان کرد و گفت: با رفع تحریم‌های تسلیحاتی ایران، تهران و مسکو می‌توانند همکاری در این زمینه‌ها را ارتقا دهند.

 • راهکارهای ایران برای مقابله با تحریم‌های بانکی

  راهکارهای ایران برای مقابله با تحریم‌های بانکی

  مهر ۳۰, ۱۳۹۹ ۱۶:۳۶

  «محمدرضا پورابراهیمی» رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری ایران‌پرس، درباره راهکارهای موجود برای مقابله با تحریم 18 بانک ایرانی از سوی آمریکا گفت، بانک‌های دولتی و خصوصی برای مدت طولانی تحریم شده‌اند اما ایران سعی دارد از ظرفیت‌های دیگری مانند قراردادهای دوجانبه و چندجانبه استفاده کند.

 • تداوم برنامه‌های دفاعی در راستای تامین نیازهای امنیتی کشور

  تداوم برنامه‌های دفاعی در راستای تامین نیازهای امنیتی کشور

  مهر ۳۰, ۱۳۹۹ ۱۵:۴۹

  «ابوالفضل عمویی» سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری ایران‌پرس، درباره ناکامی آمریکا در تداوم تحریم تسلیحاتی ایران گفت: ایالات متحده باید بداند که ایران به برنامه‌های دفاعی خود براساس سیاست‌های داخلی برای حفظ امنیت ادامه می‌دهد.

 • لغو تحریم های تسلیحاتی، پیروزی چندجانبه گرایی

  لغو تحریم های تسلیحاتی، پیروزی چندجانبه گرایی

  مهر ۲۹, ۱۳۹۹ ۱۴:۴۶

  بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از 18 اکتبر همه محدودیت‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران و همچنین اقدامات و خدمات مالی مرتبط با آن و تمامی ممنوعیت‌های ورود یا عبور از قلمرو دولت‌های عضو سازمان ملل متحد که پیش از این علیه برخی شهروندان و مسئولان نظامی ایران تحمیل شده بودند، به صورت خودکار خاتمه یافت.

 • ربیعی: رفع محدودیت‌های تسلیحاتی دستاوردی مهم برای ایران است

  ربیعی: رفع محدودیت‌های تسلیحاتی دستاوردی مهم برای ایران است

  مهر ۲۹, ۱۳۹۹ ۱۳:۲۸

  تهران- ایران پرس: سخنگوی دولت رفع محدودیت‌های تسلیحاتی را یک دستاورد مهم ایران در عرصه بین المللی عنوان کرد و گفت: سیاست درست جمهوری اسلامی مبنی بر عدم خروج از برجام امروز خاصیت خود را نشان داد.