خرداد 19, 1399 11:50 Asia/Tehran [Updated: خرداد 19, 1399 12:01 Asia/Tehran]
  • آمار جهانی کرونا از 7 میلیون گذشت

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، تا صبح دوشنبه (۱۹ خرداد) از مرز هفت میلیون نفر عبور کرد و تعداد قربانیان این ویروس نیز از ۴۰۶ هزار نفر بیشتر شده است. 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «تارنمای وردو مترز دات اینفو» (worldometers.info) که به صورت آنلاین و لحظه‌ای شمار مبتلایان به ویروس کرونا را در ۲۱۳ کشور جهان اعلام می‌کند، امروز دوشنبه رقم هفت میلیون و ۹۱ هزار مورد ابتلا به بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ را ثبت کرد.

بر اساس این آمار، شمار جان باختگان بیماری کووید 19  تا کنون بیش از ۴۰۶ هزار نفر است.  

با این حال تاکنون، بیش از سه میلیون و 462  هزار نفر در جهان از بیماری کرونا بهبود یافته‌اند.

آمریکا با ثبت بیش از دو میلیون و هفت هزار مورد ابتلا و بیش از ۱۱۲ هزار مورد فوتی، برزیل با بیش از ۶۹۱ هزار مورد ابتلا و بیش از ۳۷ هزار مورد فوتی، سه کشور اول فهرست جهانی شمار مبتلایان به ویروس کرونا قرار دارند.

در ایران، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور اعلام کرد: بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، در 24 ساعت گذشته 2 هزار 364 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شده که 648 مورد بستری و بقیه نیز به صورت سرپایی خدمات‌رسانی شدند.

جهانپور با بیان اینکه مجموع بیماران کووید 19 در ایران به 171 هزار و 789 نفر رسیده است، افزود: در طول 24 ساعت گذشته، 72 بیمار جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری نیز به 8 هزار و 291 نفر رسید.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران یادآور شد: تاکنون 134 هزار و 349 نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

براساس این گزارش، تاکنون حدود یک میلیون و 100 هزار آزمایش تشخیص کووید 19 در ایران انجام شده است.

بیشتر بخوانید:

بیش از هزار کرونایی دیگر در آمریکا فوت کردند/ آمار جهانی به چهارصدهزار تن می‌‌رسد

 

 

کلیدواژه

کامنت