تیر 09, 1399 10:21 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • تیم‌های لیگ قهرمانان آسیا 40 تایی شد

فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۲۱ با حضور ۴۰ تیم و در ۱۰ گروه چهار تیمی برگزار خواهد شد و ۲۰ تیم از شرق آسیا و ۲۰ تیم از غرب آسیا در این مسابقات رقابت خواهند کرد.  ق

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، قرعه کشی این دوره از رقابت ها در سال ۲۰۲۱ در ماه دسامبر انجام خواهد شد و قرار است که مرحله انتخابی اول در ۱۲ ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۹۹) برگزار شود.

مرحله گروهی نیز در ماه فوریه (بهمن ۹۹) استارت خواهد خورد.

هفته نخست این رقابت‌ها نیز ۸ و ۹ فوریه (۲۰ و۲۱ بهمن)، هفته دوم ۱۵ و ۱۶ فوریه (۲۷ و ۲۸ بهمن)، هفته سوم ۱ و ۲ مارس (۱۱ و ۱۲ اسفند ۹۹)، هفته چهارم ۱۵ و ۱۶ مارس (۲۵ و ۲۶ اسفند)، هفته پنجم ۱۲ و ۱۳ آوریل (۲۴ و ۲۵ فروردین ۱۴۰۰) و هفته ششم ۲۶ و ۲۷ آوریل (۷ و ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد.

هم‌چنین قرار است که دور رفت یک شانزدهم نهایی در ۱۶ و ۱۷ می (۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰) و دور برگشت در ۲۴ و ۲۵ می (۴ و ۵ خرداد ۱۴۰۰) برگزار شود.

به گزارش روزنامه الوطن؛ AFC به همه تیم‌ها هشدار داده که به دنبال کناره‌گیری و انصراف از فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا نباشند که اگر تیمی انصراف دهد پیامد‌های وخیمی در انتظارش خواهد بود و به شدت جریمه مالی خواهد شد.

فصل ۲۰۲۰ لیگ قهرمانان آسیا به خاطر ویروس کرونا بعد از برگزاری هفته دوم تعطیل شد، اما AFC اصرار دارد که این بازی‌ها برگزار شود.

بیشتر بخوانید:

برنامه مسابقات لیگ برتر فوتبال اعلام شد

لیگ قهرمانان آسیا؛ بازگشت میزبانی به نمایندگان ایران

 

کلیدواژه

کامنت