فدراسیون فوتبال درباره به‌کارگیری ‌کمک‌داور ویدیویی بیانیه‌ای را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، فدراسیون فوتبال در پی صحبت‌های امروز سرپرست وزارت ورزش و جوانان اطلاعیه‌ای را به شرح زیر صادر کرد:

«پس از برگزاری مراسم قرعه‌کشی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۴-۲۰۲۳ در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور و اعلام دبیر کل AFC مبنی بر برگزاری مسابقات این فصل لیگ قهرمانان آسیا با سیستم کمک‌داور ویدیویی و با توجه به پیگیری‌های قبلی فدراسیون فوتبال، هماهنگی‌های اولیه با بخش مربوطه در کنفدراسیون فوتبال آسیا صورت پذیرفت.

طی این مذاکرات AFC اعلام کرد تجهیزات مربوط به کمک‌داور ویدیویی VAR توسط کنفدراسیون برای مسابقات باشگاهی فصل جاری در استادیوم‌های ایران نصب و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

در همین راستا فدراسیون فوتبال بلافاصله اقدامات لازم برای هماهنگی‌های لجستیکی مورد نیاز از قبیل بازدید کارشناسان کنفدراسیون از زیرساخت‌ها و همچنین هماهنگی‌های گمرکی لازم جهت ترخیص تجهیزات مربوطه با همکاری وزارت ورزش و جوانان را آغاز کرده است.

در حال حاضر موضوع کمک‌داور ویدیویی به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی فدراسیون به طور مستمر در حال پیگیری است. در همین راستا توافقات لازم بین فدراسیون، بانک مرکزی وزارت ورزش و جوانان و دولت در جهت تجهیز شش تا هفت ورزشگاه به سیستم کمک‌داور ویدیویی صورت پذیرفته است.

همچنین لازم به ذکر است استادیوم آزادی در زمان انجام مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با ظرفیت بیش از ۵۰ درصد آمادگی میزبانی از فوتبال‌دوستان عزیز را خواهد داشت.

در پایان تاکید می‌شود این فدراسیون مراحل پیشرفت موضوعات فوق را به طور شفاف به هواداران عزیز، اصحاب محترم رسانه و باشگاه‌های کشورمان اطلاع‌رسانی خواهد کرد.»

113

بیشتر بخوانید:

VAR به فصل بعدی می‌رسد؟