تهران- ایران پرس: اولین اجلاس منطقه ای رایزنان فرهنگی ایران در کشورهای همسایه با شعار «دیپلماسی فرهنگی، فرصت‌های منطقه‌ای، ظرفیت‌های استانی» برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، این اجلاس به میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با حضور بیش از بیست رایزن و مسئول خانه‌های فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه از دیروز شنبه آغاز شد و به مدت ۶ روز ادامه خواهد داشت.

در این اجلاس، محسن قمی، معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: رایزن فرهنگی حامل یک گفتمان و پیام یک انقلاب و یک تمدن بزرگ است.

او اظهار داشت: بدون همسایگان نمی توانیم حضور موفقی در جهان داشته باشیم و تمدن سازی نیز بدون همسایگان انجام نخواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز به عنوان دیگر مدعو این مراسم و در حمایت از مردم فلسطین گفت: تلاش داریم تا از ظرفیت نمایندگان ایران در منطقه بهره مند شویم.

شهریاری افزود ارتباط خیلی خوبی با رایزنان کشورهای مختلفی داریم که بناست پروژه هایی در آنها انجام دهیم و کنفرانس وحدت اسلامی نیز عمدتا حاصل زحماتی بود که رایزنان فرهنگی داشتند.

شهریاری در ادامه و در حمایت از مردم فلسطین گفت: فلسطین محور اصلی گفتمانی ما در حوزه تقریب مذاهب است و حمایت از فلسطین می تواند ما را به سمت تقریب در جهان اسلامی پیش ببرد و عربستان و امارات هم در این راستا حمایت کردند.

/ 114