نایب رئیس جمعیت الوفاق بحرین بر ایستادگی مردم این کشور در کنار ملت مظلوم فلسطین تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، شیخ «حسین الدیهی» نایب رئیس جمعیت الوفاق ، بزرگترین گروه مخالف آل خلیفه در بحرین، روز سه شنبه با اشاره به توافق ننگین رژیم آل خلیفه با اسرائیل در از سرگیری روابط، گفت، حکام امارات و بحرین به بهانه صلح ،آرمان ملت فلسطین را نشانه گرفته اند.

جمعیت الوفاق بحرین شامگاه یکشنبه نیز اعلام کرد، رژیم آل خلیفه نهادهای دینی، ورزشی و مدنی بحرین را مجبور کرده است تا در حمایت از سازش با اسرائیل بیانیه صادر کنند. 

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا 11 سپتامبر از توافق بحرین و رژیم صهیونیستی برای از سر گیری روابط خبر داد. ترامپ پیش از این روز 13 اوت نیز از توافق امارات با رژیم صهیونیستی خبر داده بود. 

قرار است، امروز 15 سپتامبر وزرای خارجه امارات و بحرین به همراه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید به صورت رسمی توافق صلح با رژیم اسرائیل را امضا کنند.

گروههای فلسطینی امروز 15 سپتامبر را «روز خشم» مردم در اعتراض به این توافق خیانت کارانه اعلام کردند و جمعه آینده را نیز روز عزای عمومی نامیدند. 

«محمد اشتیه» نخست وزیر فلسطین نیز اعلام کرد امروز روز سیاهی در تاریخ امت عربی و اعلام شکست اتحادیه عرب است. اتحادیه عرب دیگر اتحادیه نیست و به عامل تفرقه و تخریب همبستگی عربی تبدیل شده است. این روز هم به تقویم درد و رنج فلسطین و کارنامه شکست های عربی اضافه می شود.//114

بیشتر بخوانید: 

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، توافق بحرین با رژیم صهیونیستی را خیانتی آشکار عنوان کرد

پیامدهای عادی‌سازی روابط بحرین و امارات با اسرائیل برای آمریکا 

توافق آل‌خلیفه با رژیم صهیونیستی؛ نقطه عطف قیام مردم بحرین