لندن- ایران‌پرس: حامیان فلسطین و مخالفان رژیم صهیونیستی تجمع اعتراضی دیگری را برابر ساختمان نخست‌وزیری بریتانیا برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم از ملیت‌های مختلف در بریتانیا پس از بمباران بیمارستانی در غزه در فراخوانی فوری تجمع دیگری را برابر دفتر نخست وزیر بریتانیا شکل دادند و پایان دادن به حمایت‌های لندن از رژیم صهیونیستی را خواستار شدند.

مردم و اعضای سازمان های ضد جنگ در لندن پس از آغاز حملات اخیر رژیم صهیونیستی به غزه و فلسطینیان، بارها با حضور در برابر دفتر نخست وزیری بریتانیا، به جنایات اسرائیل و حمایت دولت لندن از اسرائیل، اعتراض کرده اند.

معترضان خشمگین گفتند رژیم صهیونیستی در حالی علاوه بر ساختمان های مسکونی به بمباران بیمارستان در غره روی آورده که دولت های غربی از جمله انگلیس با چشم پوشی از جنایات جنگی اسراییل بارها تاکید کردند در کنار اسراییل ایستاده اند.با اینکه به گفته حقوقدانان جنایات جنگی اسراییل ادامه دارد، تداوم حمایت های انگلیس از این رژیم، از جانب معترضان شرم آور توصیف شده است.

مسلمانان شرکت کننده در تجمع اعتراضی برابر ساختمان نخست وزیری انگلیس با برپایی نماز جماعت و دعا برای شهیدان غزه، رفتار مشوقانه دولت انگلیس در کشتار مسلمانان غزه را مصداق استاندارد دوگانه دانستند و پایان دادن به حمایت های سیاسی و نظامی از رژیم صهیونیستی را خواستار شدند.

انگلیس پس از امریکا عمده ترین تامین کننده جنگ افزار برای اسراییل است. بر اساس گزارش ائتلاف ضد تجارت سلاح در انگلیس ، دولت انگلیس در کمتر از هفت سال اخیر بیش از 442 میلیون پوند بمب و جنگ افراز به رژیم صهیونیستی ارسال کرده است.

113

بیشتر بخوانید:

برگزاری تظاهرات ضدصهیونیستی در لندن