سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در قدس اشغالی در واکنش به هتک حرمت مسجد الاقصی از سوی صهیونیست‌ها گفت: این مکان مقدس خط قرمز ملت فلسطین است و باقی خواهد ماند.

رژیم اشغالگر به هر شیوه‌ای به دنبال سیطره نهایی بر مسجدالاقصی به منظور اجرای طرح‌های شوم خود در این مسجد است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، به نقل ازخبرگزاری شهاب فلسطین،«محمد حماده»سخنگوی جنبش حماس در قدس اشغالی درسخنانی تاکید کرد: جنایات اشغالگران و تجاوزات مستمر علیه مسجدالاقصی باعث مقاومت بیشتر می‌شود و سوخت مقاومت است.

حماده افزود: اشغالگران می‌خواهند حملات خود به مسجد الاقصی را به یک امر عادی تبدیل کنند تا فلسطینی‌ها را نسبت به آن بی تفاوت کنند اما تلاش‌های اشغالگران بیهوده است زیرا مردم فلسطین نسبت به آنچه در الاقصی رخ می‌دهد، حساس هستند و باعث مقاومت بیشتر آنهامی‌شود.

سخنگوی حماس با بیان اینکه، رژیم اشغالگر در نتیجه تجاوزات مکرر خود به مسجدالاقصی مسئولیت بزرگی را بر عهده دارد، افزود: رژیم اشغالگر به دنبال یهودی سازی قدس است اما کابینه فاشیستی کنونی در حال تسریع این طرح‌ها است.

شهرک نشینان صهیونیست تقریبا هر روز به سرکردگی و تحریک مقامات تندروی تل‌آویو به مسجدالاقصی یورش می‌برند و تلاش دارند که وضعیت این مکان مقدس را تغییر دهند.

در همین حال، فلسطینیان با حضور همیشگی و پررنگ خود در مسجدالاقصی تاکنون مانع از عملی شدن طرح یهودی سازی این مسجد مقدس شده‌اند ودر پاسخ به تعرض‌ها و جنایات رژیم صهیونیستی، گروه‌های مقاومت فلسطین نیز چندین بار شهرک‌های صهیونیست نشین اطراف مرز نوار غزه و شمال سرزمین اشغالی را با موشک هدف قرار داده‌ و تاکید کرده‌اند که مسجدالاقصی خط قرمز آنها است و هرگونه تعرض به آن با پاسخ شدید مواجه خواهد شد.

116