رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از دستگیری فردی که با جعل سند قصد داشت یک قطعه از اراضی دولتی در محدوده بلوار مرزداران را با قیمتی میلیاردی به فروش برساند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سرهنگ هدایت بهرامی در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ به دنبال کسب خبری مبنی بر تصرف غیر قانونی ۲۱۰ متر مربع از زمین‌های دولتی  در محدوده  بلوار مزرداران تهران، رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ  قرار گرفت و آنان پس از بررسی‌های همه جانبه، متهم را که با جعل سند رسمی مدعی مالکیت بر قطعه زمین دولتی شده بود را شناسایی کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با بیان اینکه این فرد قصد داشت تا با همکاری چند تن از همدستانش ضمن جعل سند رسمی مالکیت، قطعه زمین مذکور را به فرد دیگری بفروشد، گفت: در همین راستا نیز هماهنگی با مقام قضایی انجام و مجوزهای لازم برای دستگیری این فرد دریافت شد. در ادامه نیز ماموران در یک عملیات پلیسی این فرد را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

بهرامی با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده، گفت: متهم در جریان بازجویی‌های انجام شده به جرم خود مبنی بر جعل سند مالکیت و قصدش برای فروش مال غیر اعتراف کرد. در ادامه نیز متهم به همراه پرونده تشکیل شده و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ درباره ارزش ریالی قطعه زمین مذکور نیز گفت: کارشناسان ارزش زمین آزاد شده از چنگ متهم را دست‌کم ۶۷۰  میلیارد ریال اعلام کردند.  

113

بیشتر بخوانید:

سردار رحیمی خبر داد: دستگیری ۷۷۸ مجرم اقتصادی در کشور