وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای دیپلماتیک در نیویورک با همتای اماراتی خود دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با عبدالله بن زاید، وزیر امور خارجه و همکاری های بین‌المللی امارات دیدار و گفت و گو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار گفت: شاهد تحولات سریعی در منطقه هستیم و لازم است اجرای توافقات فیمابین دو کشور نیز با همان سرعت به پیش برود.

وی با اظهار خرسندی از حجم بالای تبادل تجاری میان دو کشور و با اشاره به تأکید مشترک در دیدار با محمد بن زاید رئیس امارات در گفتگوهای ابوظبی برای دست یابی به سقف بالاتری از روابط تجاری، بر لزوم تمهید برگزاری دور بعدی اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور تاکید کرد.

‌وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، دعوت سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان از محمد بن زاید رئیس امارات و نیز دعوت خود از همتای اماراتی جهت سفر به ایران را تجدید کرد.

عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات نیز ضمن اظهار خرسندی از این دیدار و تشکر از دعوت بعمل آمده، از تمایل خود جهت سفر به ایران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: لازم است مقدمات سفر رئیس امارات به ایران را نیز فراهم کنیم.

وزیر خارجه امارات همچنین از آمادگی کشورش جهت برگزاری اجلاس بعدی کمیسیون مشترک دو کشور خبر داد و گفت: منتظر نهایی شدن تاریخ پیشنهادی هستیم.

وی همچنین بر ضرورت امضای موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف با هدف کمک به افزایش تجارت میان دو کشور تاکید کرد.

در این دیدار همچنین برخی دیگر از زمینه های همکاری مشترک میان دو کشور از جمله همکاری های کنسولی مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت. / 114

بیشتر بخوانید:

ادامه رایزنی های امیرعبداللهیان در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد

دیدار امیرعبداللهیان با وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل