معاون عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی، بر ساخت تجهیزان پیشرفته در پدافند هوایی ارتش برای مقابله با تهدیدات تاکید کرد.

ماموریت‌های پدافند هوایی، را  امروزه  نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی و پدافند هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام می‌ دهند  که هر دو بخش ذیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) و در هماهنگی کامل انجام می‌شود.

نیروی پدافند هوایی به عنوان یکی از مولفه‌های اصلی دفاعی کشور در حوزه نظامی در کنار سه نیروی زمینی، هوایی و دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نقش و ماموریت خود را در بالاترین سطح ممکن اجرا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیر سرتیپ رضا خواجه، معاون عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش، در گفتگویی اظهار داشت: با توجه به سرعت روز افزون تهدیدات هوایی در ابعاد مختلف و نیاز مبرم به سامانه‌های راداری نسل جدید این مهم با طراحی و ساخت رادارهای بومی جهت کشف هرگونه تهدید هوایی در سراسر کشور محقق شد. 

معاون عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش، افزود: باید برای هر تهدید هوایی با اتکاء به توانمندی‌های داخلی خود برنامه داشته باشیم. 

امیر سرتیپ خواجه همچنین گفت: رادار ماورای افق (OTH) از زمره دستاوردهای حوزه فناوری نوین راداری است که در این حوزه معدود کشورهایی در سطح جهان به آن دست یافته و از آن استفاده می‌کنند.

116