رئیسی در دیدار نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان؛
ابراهیم رئیسی و نجیب میقاتی

رئیس جمهور با بیان اینکه  لبنان و فلسطین نماد مقاومت هستند، تاکید کرد: سازش و عقب‌نشینی در برابر دشمن صهیونیستی مردود است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، ابراهیم رئیسی در حاشیه نشست مشترک سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب در ریاض در دیدار نجیب میقاتی، نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان، مقاومت و ایستادگی را نیاز امروز منطقه و لبنان و فلسطین را نماد مقاومت توصیف کرد و ضمن مردود دانستن سازش و عقب‌نشینی در برابر دشمن صهیونیستی اظهار داشت: برخی تلاش دارند اینگونه القا کنند که گروه‌های مقاومت تحت امر جمهوری اسلامی ایران هستند، در حالی که بارها ضمن تکذیب این ادعا اعلام کرده‌ایم که گروه‌های مقاومت در تشخیص، تصمیم و اقدام مستقل هستند.

رئیسی اساس مقاومت را مبتنی بر بازدارندگی و جلوگیری از تجاوز دشمنان دانست و با تأکید بر اینکه اقدامات مقاومت اسلامی حزب الله لبنان بر حکمت و عقلانیت استوار است اما رژیم صهیونیستی منطق ندارد و زبانی جز زور نمی‌فهمد تصریح کرد: اگر این اجلاس نتیجه نرسد بیم آن می‌رود که ملت‌ها خودشان به میدان بیایند.

نجیب میقاتی نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان نیز در این دیدار ابراز همدردی صرف برای مردم غزه را ناکافی دانست و از تلاش‌های دیپلماتیک دکتر رئیسی برای همگرایی در جهان اسلام حول مسئله فلسطین و انجام اقدامات عملی برای کمک به مظلومین غزه تقدیر و تشکر کرد.

نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان با تجلیل از رفتار مبتنی بر حکمت و عقلانیت حزب‌الله در مقابل رفتارهای تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی گفت: حزب‌الله لبنان نشان داده که مقاومت فقط برای جنگ نیست، بلکه تلاش برای ایجاد و برقراری صلح و آرامش برای ملت‌های منطقه از دیگر شاخصه‌های مهم آن است.

116

بیشتر بخوانید:

رئیسی: امروز ضرورت تقویت روابط کشورهای اسلامی بیش از همیشه احساس می‌شود

رئیسی: نشست ریاض باید «قطع فوری بمباران‌ها» و «رفع محاصره» را محقق کند

رژیم صهیونیستی در وجدان همه انسان‌ها محکوم شده است