تهران- ایران پرس: معاون برون مرزی سازمان صداوسیما در دیدار با رایزنان فرهنگی آماده اعزام به خارج از کشور گفت: در تلاشیم که با همکاری رایزنان و نمایندگی‌های فرهنگی ایران حرکت توسعه‌ای برون مرزی را سرعت دهیم.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، رایزنان فرهنگی آماده اعزام به خارج از کشور، دیروز دوشنبه در قالب هیأتی چند نفره به همراه «حسین روزبه» معاون توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با «احمد نوروزی» معاون برون‌مرزی سازمان صداوسیما دیدار کردند.

نوروزی در این دیدار با اشاره به اهمیت ایجاد فرصت‌های ارتباطی _ رسانه‌ای، همکاری نزدیک و پویا فی مابین رایزنان فرهنگی و شبکه‌های معاونت برون‌مرزی را ضامن موفقیت‌های برنامه‌های مشترک رسانه ملی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دانست.

معاون برون‌مرزی صدا و سیما با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در انجام اقدام بزرگ در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای گفت: حسن اقدام بزرگ این است که می‌تواند برای ایجاد ادراک جدید، ایجاد قوت و امید نقش مهمی داشته باشد و هم اکنون وجود جمهوری اسلامی قوت قلبی برای آزادگان جهان است؛ از این منظر، به منظور تقویت این فعالیت‌ها نیازمند هم افزایی هستیم و اقدام بزرگ نیز نیاز به فعالیت‌های هم‌افزا در حوزه رسانه دارد.

حسین روزبه، معاون توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در این دیدار، بر آمادگی رایزنی‌ها و نمایندگی‌های فرهنگی جهت تعامل گسترده با صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و گفت: ایران امروز با گفتمان انقلاب اسلامی در نزد افکار عمومی جهان بسیار محبوب است و اگر ما روایتگری مناسب و قوی داشته باشیم از محبوبیت و مقبولیت ویژه‌ای برخوردار خواهیم بود.

رایزنان فرهنگی آماده اعزام به خارج از کشور پیش از دیدار با معاون برون مرزی از خبرگزاری ایران پرس، نیز بازدید کردند.

معاونت برون‌مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، شامل ۱۳ شبکه و بیش از ۲۰ رادیو به ده‌ها زبان بین‌المللی است که در حوزه فضای مجازی نیز فعالیت چشمگیری دارد. / 114