یک سخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که این سازمان در خصوص حادثه اخیر در تاسیسات اتمی در نطنز با مقامات ایران در تماس است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «فردریک دال» در گفت وگویی با بیان این مطلب افزود: آژانس از گزارش‌های روز گذشته رسانه‌ها درباره حادثه نطنز اطلاع‌ دارد و در خصوص این گزارش‌ها با مقامات ایران در تماس است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز حادثه نطنز را یک اقدام خرابکارانه توصیف کرد و نوشت: حمله روز یکشنبه به این تاسیسات هسته ای همزمان با مذاکرات درباره توافق هسته ای در وین، با هدف توقف در روند احیاء این توافق جهانی رخ داده است.

روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» هم از واکنش یک مقام ارشد دولت آمریکا به حادثه نطنز خبر داد.

این مقام آمریکایی ضمن اعلام اینکه واشنگتن از حادثه رخ‌داده در تاسیسات نطنز اطلاع دارد، مدعی شد: "این کشور هیچ گونه نقشی در وقوع این حادثه نداشته است."

بامداد روز یکشنبه ، حادثه‌ای در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی سازی نطنز رخ داد.

«علی اکبر صالحی» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در واکنش به حادثه نطنز در مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی روشن نطنز، ضمن محکوم کردن این حرکت مذبوحانه گفت: تروریسم هسته ای  که علیه مرکز غنی سازی نظنز انجام شد نشان دهنده شکست مخالفان پیشرفت‌های صنعتی و سیاسی کشور برای جلوگیری از توسعه چشمگیر صنعت هسته‌ای است.

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران هم روز دوشنبه در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران با اشاره به حادثه نطنز بر ضرورت حفاظت مناسب از تاسیسات و دانشمندان هسته‌ای در این شرایط حساس تاکید کرد.

تاسیسات هسته‌ای نطنز در گذشته نیز مورد حملات سایبری مشترک آمریکا و اسراییل قرار گرفته است. 

117

بیشتر بخوانید:

صالحی: طی چند روز آینده بخش قابل توجهی از خرابکاری دشمن در نطنز جبران خواهد شد

بررسی حادثه نطنز و نشست کمیسیون برجام در کمیسیون امنیت ملی مجلس با حضور ظریف