تهران- ایران پرس: فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از انجام صددرصد دیپلماسی دریایی در ماموریت ناو گروه 86 خبر داد.

امیر دریادار «شهرام ایرانی» در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری ایران پرس گفت: با وجود شیطنت های دشمن و تلاش برای برقرار نشدن ارتباط ایران با کشورهای دیگر در این ماموریت دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در بالاترین سطح اتفاق افتاد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: دیپلماسی در حدی بود که درخواست غیررسمی ما از یکی از کشورها به طور رسمی مورد استقبال و پذیرش قرار گرفت و کشورهایی که دشمن فکر می کرد نمی‌توانیم در آنجا حضور داشته باشیم با افتخار و اقتدار حضور داشتیم.

دریادار ایرانی با اشاره به توان و ظرفیت داخلی نیروی دریایی در این ماموریت تصریح کرد: با توجه به ویژگی تجهیزات و خصوصیات منحصر به فردی که در حوزه دریا در اختیار داشتیم توانستیم با بالاترین کیفیت این ماموریت را به سرانجام برسانیم و در عمل این را اثبات کردیم.

وی تاکید کرد: شاید دشمن تصور میکرد مثلث شوم توطئه، تحدید و تحریم می تواند مانع حرکت روبه جلوی نیروی دریایی باشد ولی جوانان دانشمندان و صنعتگران ما در قله افتخار ایستادند و این پیام به همه کشورها رسید که توانمندی و آموزش های ایران در سطحی است که با افتخار و اقتدار در همه صحنه ها حضور خواهد داشت.

ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، متشکل از ناوشکن دنا و ناو بندر مکران روز شنبه و پس از 8 ماه دریانوردی و کسب یک موفقیت تاریخی به کشور بازگشت.

117

بیشتر بخوانید:

چرایی اهمیت راهبردی اقدام ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش/ مانور قدرت روی موج‌های دریا

اجرای دلنوشته فرزندان دریادلان در آیین استقبال رسمی از ناوگروه 86