لندن- ایران پرس: آیینهای ویژه اربعین حسینی با حضور ارادتمندان به امام حسین (ع) و خاندان پیامبرعظیم الشأن اسلام (ص) از ملیتهای مختلف، در مساجد، مراکز اسلامی و هیئتهای مذهبی در انگلیس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در مرکز اسلامی انگلیس واقع در لندن که یکی از کانونهای اصلی اجتماع مسلمانان از ملیت های مختلف است، دلدادگان حسینی در فضایی مملو از عطر صمیمیت و معنویت، عشق و ارادت خود را به ساحت مقدس سالار شهیدان ابراز کردند.

در شب اربعین حسینی سخنرانان به زبان های انگلیسی، فارسی و عربی به اهمیت و جایگاه زیارت اربعین پرداختند وعاشقان اباعبدالله الحسین (ع) با نوای مرثیه سرایان دست ادب بر سر و سینه زدند و بار دیگر با آرمانهای بلند حضرت سیدالشهداء (ع) و اصحاب باوفای ایشان تجدید پیمان کردند.

خادمان حسینی در مرکز اسلامی انگلیس همچنین پرچم بارگاه ملکوتی امام حسین(ع) را که از عتبات به لندن اورده شد با استقبال عاشقان ثارالله در میان انان در این مراسم به گردش دراوردند.

حجت الاسلام و المسلمین سید هاشم موسوی امام مرکز اسلامی انگلیس در اجتماع مسلمانان به مناسبت شب اربعین حسینی در این مرکز، سعادت انسان ها را درگرو ایمان واقعی به خدا دانست و گفت: سعادت انسان ها با میزان ایمانشان به پروردگار تناسب دارد و یکی از راه های تقویت ایمان زیارت ائمه هدی (ع) است چه در حیاتشان و چه پس از ان که موجب می شود باورهای دینی انسان تقویت و راه سعادت ابدی انسان ها هموارتر شود و به همین علت است که امامان معصوم بر اهمیت زیارت به ویژه زیارت اربعین تاکید می کردند.

ارادتمندان به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) علاوه بر لندن در شهرهای بیرمنگهام، منچستر، لیورپول، کاردیف و گلاسکو نیز با حضور در مراسم ویژه اربعین حسینی، یاد و نام سومین پیشوای شیعیان و آزادگان جهان ودیگر شهیدان دشت کربلا را گرامی داشتند و با آرمان های بلند ایشان عهدی دوباره بستند.

113