نمایندگی نروژ در سازمان ملل متحد اعلام کرد که به همراه تعدادی از کشورها درخواست برگزاری نشست شورای امنیت را برای بررسی درگیری ها در قدس اشغالی ارائه کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نمایندگی نروژ در سازمان ملل متحد روز دوشنبه به وقت محلی اعلام کرد که به همراه چین، ایرلند، فرانسه و امارات در خواست چنین نشستی را برای امروز سه شنبه مطرح کرده است.

البته نروژ درخواست کرده است نشست شورای امنیت برای بررسی اوضاع غرب آسیا و قدس اشغالی پشت درهای بسته برگزار شود.

جمعه گذشته در پی حمله نیروهای امنیتی رژیم اسرائیل به نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی و استفاده این نیروها از باتوم و بمب‌های صوتی و گازی، درگیری‌های خشونت‌آمیزی بین نمازگزاران فلسطینی و نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی رخ داد که منجر به زخمی شدن حدود ۲۰۰ فلسطینی و دستگیری بیش از ۴۰۰ نفر از آن‌ها توسط نیروهای رژیم اشغالگر قدس شد.

یورش روز جمعه نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی و هتک حرمت آن و مجروح شدن ده‌ها نمازگزار فلسطینی که خود را برای اقامه نماز جمعه به این مکان مقدس رسانده بودند با واکنش گسترده گروه‌ها و شخصیت‌های بین المللی روبه رو شده است.

نظامیان و شهرک نشینان اشغالگر صهیونیست روز دوشنبه نیز به مسجد الاقصی تعرض کرده و نمازگزاران فلسطینی را از این مسجد بیرون راندند.125