منابع خبری پنجشنبه شب گزارش دادند، معترضان در لیبی، ۲ بندر اصلی نفت در شرق این کشور را تعطیل کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، به نقل از خبرگزاری بلومبرگ به گفته منابع آگاه، تظاهرکنندگان وارد بندرالسدر، بزرگترین پایانه نفتی لیبی و بندر راس لانوف شده و به کارگران دستور توقف فعالیت دادند.

بر اساس این گزارش، در حالی معترضان دستور تعطیلی صادرات نفت در این بنادر مهم در شرق لیبی را دادند که جهان به دلیل بحران روسیه و اوکراین با بحران انرژی مواجه است.

این گزارش افزوده است: آشفتگی در بخش انرژی لیبی به دلیل بحران سیاسی است که در این کشور به وجود آمده و در این زمان حساس به خصوص برای بازارهای جهانی ادامه دارد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود از قیمت‌های نفت خام در جهان پیش بینی کرد، در سال جاری قیمت‌ها دچار نوسان‌های شدید خواهد بود.

به گفته کارشناسان این آژانس اطلاعاتی آمریکا، تحریم‌های این کشور علیه روسیه و سرعت رشد تقاضای نفت در تابستان ممکن است بر نوسان قیمت‌ نفت خام در بازار جهانی تاثیر داشته باشد.

 آمریکایی‌ها پیش‌بینی کرده‌اند که در ماه‌های آینده آزادسازی ذخایر نفتی استراتژیک آمریکا و اروپا، وضعیت لیبی و یمن همراه با تحولات احتمالی در توافق هسته‌ای با ایران هم در قیمت‌های نفت خام در بازار جهانی تاثیر مثبت یا منفی داشته باشد.

116