تهران- ایران پرس: مراسم چهارمین جشنواره اسوه بسیج و هفتمین جشنواره سراسری مالک اشتر بسیج با حضور شماری از مقامات لشکری و کشوری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در این مراسم سردار «غلامرضا سلیمانی» رئیس سازمان بسیج و سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حضور داشتند.

در پایان این مراسم از سامانه رصد ومانیتورینگ پایگاه های مقاومت بسیج و سامانه شبیه ساز سلاح برای آموزش بسیجیان رونمایی شد.

همچنین تقدیر از برخی خانواده‌های معظم شهدا از دیگر برنامه های چهارمین جشنواره اسوه بسیج و هفتمین جشنواره سراسری مالک اشتر بسیج بود.

سردار سلامی: بسیج به یک مجموعه موفق و کارآمد، و کارآزموده تبدیل شده است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در این مراسم گفت: من اعتقاد دارم اندیشه تشکیل نهاد عظیم بسیج یک الهام الهی بر قلب مبارک حضرت امام راحل (ره) بود و امروز با رهنمون های مقام معظم رهبری بسیج به یک مجموعه پایان ناپذیر، تمام کننده موفق و کارآمد، و کارآزموده، اهل میدان و سرشار از  فداکاری تبدیل شده است.

سردار سرلشکر «حسین سلامی» با اشاره به تلاش تروریست ها و گروه های ضد انقلابی برای ایجاد التهاب در جامعه و میان ملت ایران افزود: بسیجیان با روحیه جهاد و شهادت توانستند مانند سپر بلا وارد میدان شوند و راه را بر دشمنان خدا ببندند.

وی با بیان اینکه هفته ها و روزهای گذشته مختص بسیج است، اظهار داشت: یک فتنه عظیم جهانی در مقابل ملت ایران شکل گرفته بود ولی بسیج در مقابل این اشرار کوچک و بزرگ مقاوم ایستادگی کرد.

فرمانده کل سپاه در ادامه تاکید کرد: مردم ایران تحت هدایت های رهبری توانستند از تاثیرات ویرانگر و مخرب تحریم های جهانی فاصله بگیرند تحریم نسخه تسلیم بود ولی ملت ایران به جای تسلیم شدن در مقابل فشار جهانی که با مدیریت آمریکا و متحدانش اعمال می‌شد فرصتی بزرگ برای قطع وابستگی به جهان ساخت.

سردار سلامی گفت: در تحریم توانستیم هوش مصنوعی را خلق کنیم، ما در تحریم توانستیم پهپادهای چندین هزار کیلومتر بُرد را که می تواند کشتی های متحرک دریا را مورد هدف قرار دهد بسازیم و در تحریم رشد کنیم.

117