حمله آشوبگران به اموال عمومی و خصوصی و حافظان نظم و امنیت به بهانه فوت «مهسا امینی» شب گذشته (پنجشنبه) نیز در تهران و چند شهر ایران ادامه داشت.

 «مهسا امینی» که هفته گذشته برای یک سفر خانوادگی در تهران به سر می برد، پس از انتقال به مرکز پلیس امنیت اخلاقی تهران، در سالن جلسه آموزشی حجاب بیهوش و به بیمارستان انتقال داده شد که متاسفانه روز جمعه 25 شهریور بر اثر مرگ مغزی درگذشت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در ادامه آشوب ها به بهانه فوت «مهسا امینی» خودروهای امدادی، آمبولانس ها و ماشین های آتش نشانی نیز از حمله آشوبگران در امان نماند. بطوری که تا کنون چندین نفر از تکنیسین های پزشکی و ماموران امدادی زخمی و در بیمارستان بستری شدند و 61 دستگاه آمبولانس نیز تخریب شد.

به گفته «علیرضا زاکانی» شهردار تهران در روزهای اخیر، 43 دستگاه اتوبوس و 54 ایستگاه به بهانه اعتراض تخریب شدند.

«جلال ملکی» سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران نیز در گفت وگویی از ایراد آسیب به 25 خودروی آتش‌نشانی طی ناآرامی‌های روزهای اخیر خبر داد و اظهار داشت: متأسفانه طی ناآرامی‌های روزهای اخیر یک خودروی سازمان آتش‌نشانی تهران به‌طور کامل آتش زده شد و از بین رفت.

همچنین تعدادی از ماموران انتظامی که برای جلوگیری از تخریب اموال عمومی اقدام کرده بودند توسط آشوبگران به شهادت رسیدند.

در تهران تعدادی آشوبگر یک مامور پلیس را با خودرو زیر گرفتند و در اقدامی غیر انسانی دیگر یک مامور پلیس توسط آشوبگران به آتش کشیده شد.

آیین وداع با پیکر شهید «محمدرسول دوست محمدی» از موکب‌داران بسیجی که توسط اغتشاش‌گران در مشهد به شهادت رسید، نیز پنجشنبه شب در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد.

آیین وداع با پیکر شهید موکب‌دار بسیجی در حرم مطهر رضوی

براساس این گزارش، نیروی انتظامی شیراز هم با انتشار تصاویری از کشف سلاح هایی در جریان مقابله با اغتشاش‌گران خبر داد.

با وجود این اقدامات تخریبی توسط عده ای معدود از اخلالگران و تلاش رسانه های معاند برای تحریک افکار عمومی امروز (جمعه) جوی آرام در سراسر ایران گزارش می شود ومردم ولایت مدار ایران اسلامی بعد از اقامه نماز جمعه با برگزاری راهپیمایی، اعتراض خود را نسبت به حرکات هنجارشکنانه اغتشاشگران اعلام کردند.

در این راستا، حجت‌الاسلام «سیداسماعیل خطیب» وزیر اطلاعات در پیامی اعلام کرد: به فتنه‌گران داخلی و خارجی هشدار می‌دهیم که هرگز خواب‌های آشفته و شوم آنان علیه ارزش‌های دینی و دستاوردهای سترگ انقلاب اسلامی تعبیر نخواهد شد.

ستاد خبری وزارت اطلاعات نیز در پیامی اعلام کرد: با توجه به بهره‌برداری جریانات ضدانقلاب در حوادث اخیر، هرگونه حضور و همراهی در تجمعات غیرقانونی طبق قانون مجازات اسلامی، موجب تعقیب قضائی خواهد گردید.

ارتش جمهوری اسلامی ایران هم در بیانیه‌ای ضمن محکومیت حرکت اغتشاش‌گران و تخریب اموال عمومی و اختلال در امنیت مردم، تاکید کرده است که کارکنان ارتش با حمایت از همرزمان خود در فراجا آمادگی مقابله با توطئه‌های گوناگون دشمنان را دارند.

همچنین رئیس قوه قضائیه ایران هم طی تماس های جداگانه با دادستان کل کشور و مراجع قضایی دستور داد در راستای حفظ امنیت و آرامش شهروندان و صیانت از زندگی عادی و روزمره آنها در سراسر کشور و مقابله با عناصر اصلی اغتشاشگر و آشوب طلب برخورد بازدارنده طبق قانون صورت گیرد. 

117

آیین وداع با پیکر شهید موکب‌دار بسیجی در حرم مطهر رضوی