تهران-ایران پرس: با پخش برنامه مکتب خانه از شبکه سحر افغانستان، دختران این سرزمین، می توانند به تحصیل خود ادامه دهند.                                                

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، به نقل از روابط عمومی شبکه جهانی سحر برنامه آموزشی مکتب خانه که به منظور هدایت تحصیلی دختران افغانستان طراحی و تولید شده، از ابتدای مهرماه، همزمان با بازگشایی مدارس در این کشور ، به صورت روزانه پخش می شود.                                                                                                          
ابراهیم علی برزی، مدیر شبکه جهانی سحر ضمن تشریح خبر فوق افزود: این برنامه شامل درس های ریاضی، فیزیک، شیمی (کیمیا) و زیست شناسی (بیولوژی) برای محصلین پایه های هفتم تا نهم هر روز به مدت یکساعت با حضور اساتید برجسته  افغانستانی ، از این شبکه پخش و در ساعات مناسب نیز تکرار می گردد.   

وی درباره هدف از تولید این برنامه گفت: شبکه سحر برای جبران کمبود تحصیلی دختران افغانستان، از هر تلاشی فروگذار نمی کند و این برنامه خدمتی در جهت پیشرفت تحصیلی و ارتقای سطح علمی دانش آموزان بویژه دختران افغانستان است.                                                                                               
وی در ادامه افزود: در مذاکره با نهادهای علمی و آموزشی ایران و افغانستان در تلاش هستیم بتوانیم در پایان هر دوره آزمون های مربوطه بصورت برخط برگزار و برای پذیرفته شدگان مدرک تحصیلی صادر نماییم.      

گفتنی است برنامه مکتب خانه توسط شبکه جهانی سحر با همکاری دفتر صداو سیما در کابل و به کارگردانی سید محسن حسینی و با حضور اساتیدی چون نعمت الله و حجت حیدری، و خانمها رضایی، کمالی، رضوانی تولید شده و در طول سال تحصیلی روزهای شنبه تا پنج شنبه از این شبکه پخش خواهد شد.

116