قدس- ایران پرس: شهرک نشینان صهیونیست امروز یکشنبه در شماری از محله ها و خیابان های بخش قدیمی قدس اشغالی مراسم تلمودی را انجام دادند.

منابع محلی به خبرنگار ایران پرس گفتند؛  شهرک نشینان در جاده دره که یکی از جاده های منتهی به مسجد الاقصی است، آیین های تلمودی را انجام داده و تحرکات تحریک آمیزی انجام می دهند.
همین منابع افزودند که ده ها شهرک نشین مراسم تلمودی را در جاده باب السیلسیله و حتا انجام دادند.
پلیس اشغال‌گر نیز اقدامات خود را در دروازه های مسجد الاقصی تشدید کرده و با ایجاد ممانعت از ورود نمازگزاران، از ورود افراد زیر 50 سال به حیاط و محوطه بیرونی آن جلوگیری کرد.
منابع محلی گزارش دادند که برخی از متجاوزان "لباس توبه کتاب مقدس" را پوشیده و مراسم تلمودی را در "باب الرحمه" در شرق الاقصی انجام دادند.
مدرسه انجیلی کوه معبد از افراط گرایان صهیونیست خواسته تا سال عبری خود را با اقامه عبادت صبحگاهی به طور جمعی و علنی امروز در مسجد الاقصی افتتاح کنند.
در مقابل، فلسطینی ها فراخوان های خود را برای بسیج و گروه بندی در مسجد در روزهای آینده تشدید کردند تا نقشه های شهرک نشینان و تلاش های یهودی سازی مسجد و شهر قدس را خنثی کنند.
پلیس اشغالگر از ترس تشدید درگیری با فلسطینیان، شهر قدس و بخش قدیمی آن را به پادگان نظامی تبدیل کرده و با استقرار هزاران نفر از اعضا و یگان های ویژه خود، در خیابان ها و جاده های شهر موانع نظامی ایجاد کرد. 
مسجدالاقصی همه روزه به جز جمعه و شنبه مورد هجوم شهرک نشینان با حمایت پلیس اشغالگر قرار می گیرد تا با اعمال کنترل کامل بر مسجد و تقسیم بندی زمانی و مکانی آن، مسجدالاقصی را به طور کامل تقسیم کند.