اصفهان- ایران‌پرس: آثارهنرمندان صنایع‌دستی ایران در سیزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری، صنایع‌دستی و هتل‌داری به‌مناسبت هفته گردشگری در اصفهان به نمایش درآمد. 

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، سیزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی اصفهان یکی از مهمترین رویدادهای گردشگری ایران است که هر سال به‌مناسبت روز جهانی گردشگری و هفته گردشگری در ایران برگزار می‌شود. 

اصفهان یکی از شهرهای مهم گردشگری، صنایع‌دستی و شهر توریستی ایران است و به‌سبب وجود بناهای تاریخی و میراث فرهنگی و معماری اصیل ایرانی به «نصف جهان» شهرت یافته است. 

همزمان با هفته گردشگری است، اصفهان در کنار هنرمندان و فعالان حوزه صنایع‌دستی و گردشگری ایران، میزبان شهرهای خواهرخوانده کویت، سن‌پترزبورگ روسیه و هیاتی تجاری ترکیه بوده است.  

هنر، فرهنگ و موسیقی فاخر ایرانی 4 تا 8 مهر در سیزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری اصفهان به‌نمایش درآمد و با استقبال دوست‌داران فرهنگ، تاریخ و تمدن غنی ایران و گردشگران روبه‌رو شد.

فرش دستبافت، قلم‌کاری، خاتم‌کاری، منبت‌کاری، گلیم‌بافی و ده‌ها هنر دستی فاخر دیگر ایرانی در کنار معرفی جاذبه‌های تاریخی برای گردشگران و مردم در نمایشگاه گردشگری اصفهان به‌نمایش گذاشته شد.    

117