سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد: سقوط پهپاد آمریکایی در دریای سیاه در نزدیکی کریمه احتمالاً یک حادثه غیر عمدی بوده است.

مرکز فرماندهی اروپایی آمریکا اعلام کرد که روز سه شنبه یک فروند جنگنده سوخو-۲۷ روسیه به یک پهپاد ام کیو ۹ ریپر آمریکای بر فراز دریای سیاه برخورد کرد که این امر موجب شد تا نیروهای آمریکایی این پهپاد را در آب های بین المللی پایین بیاورند. این مرکز مدعی شد دو جنگنده سوخوی ۲۷ روسیه، پهپاد آمریکا را در شرایطی که فرماندهی اروپای آمریکا آن را "ناامن و غیرحرفه ای" خواند، رهگیری کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه در مصاحبه با شبکه خبری ام اس ان بی سی گفت: بهترین ارزیابی در حال حاضر این است که این حادثه احتمالاً غیر عمدی بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه امریکا ادعا کرد که پهپاد آمریکایی در نتیجه "بی کفایتی" یکی از خلبانان روسی سقوط کرد و پنتاگون قصد دارد ویدئویی از این حادثه را منتشر کند.

پیش از این، جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد آمریکا هنوز پهپاد سرنگون شده را از دریای سیاه بازیابی نکرده است و مطمئن نیستم بتوانیم آن را بازیابی کنیم.

/ 114

بیشتر بخوانید:

سقوط پهپاد آمریکایی در پی برخورد یک فروند جنگنده سوخو-۲۷ روسیه