کشتی فرنگی

نمایندگان وزن های ۶۷ کیلوگرم و ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران موفق به کسب مدال های برنز و نقره بازی‌های آسیایی هانگژو شدند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در رقابت های کشتی فرنگی در چارچوب بازی‌های آسیایی هانگژو، «دانیال سهرابی» در وزن ۶۷ کیلوگرم در دور اول با نتیجه ۵ بر ۲یونگ جین رو از کره شمالی را مغلوب کرد.

سهرابی در دور بعد با نتیجه ۹ بر صفر هانسو ریو از کره را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد؛ وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۴ و ضربه فنی مغلوب میرجان شرماخانبت از قزاقستان شد و به دیدار رده‌بندی رفت.

سهرابی در دیدار رده‌بندی برای کسب برنز به مصاف برنده لی لی از چین رفت با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری رسید تا نخستین مدال کشتی فرنگی را در بازی‌های آسیایی هانگژو بدست آورد.

ملی‌پوش وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران نیز به مدال نقره بازی‌های آسیایی هانگژو رسید.

«امین کاویانی‌نژاد» ملی‌پوش وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران که با شکست ریو لیو از چین به فینال مسابقات کشتی فرنگی نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی رسیده بود، در دیدار نهایی این وزن برابر آکژول مخموداف قهرمان جهان و نایب قهرمان المپیک از قرقیزستان قرار گرفت.

آکژول در این دیدار حساس با یک کشتی حساب‌ شده توانست با نتیجه یک بر یک بر کاویانی‌نژاد غلبه کند و به مدال طلای نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی برسد؛ ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران هم به مدال نقره دست یافت.

117