تهران - ایران پرس: رییس ستاد مرکزی یوم الله 13 آبان تاکید کرد ، ملت و مسئولان ایران باید با تلاشی مضاعف برای برگزاری مراسم 13 آبان اقدام کنند چون در این روز ممکن است اتفاقاتی معطوف به حوادث اخیر رخ دهد.

وحید جلال زاده که در ابتدای جلسه هماهنگی ستاد مرکزی یوم الله 13 آبان حکم خود را از حجت الاسلام والمسلین محمدحسین موسی پور رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دریافت کرد ، در سخنانی بر اهمیت برگزاری مراسم 13 آبان تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری ایران پرس ، وحید جلال زاده در جلسه صبح امروز ( یکشنبه ) ستاد هماهنگی یوم الله 13 آبان که در محل ساختان سازمان تبلغات اسلامی برگزار شد ، افزود ، با توجه به حوادث اخیر ، دانشگاه ها آبستن حوادق هستند و حتی مدارس ایران نیز مورد طمع دشمنان قرار دارند.
این مسئول تاکید کرد ، باید با تلاش و مجاهدتی ویژه‌ ،  ۱۳ آبان در اذهان ماندنی‌تر شود و قطعا امسال دشمنان برای این روز ماموریت و برنامه دارند.
گفتنی است روز ۱۳ آبان در تقویم جمهوری اسلامی به عنوان روز "مبارزه با استکبار" نام‌گذاری شده و علت آن تسخیر لانه جاسوسی سفارت آمریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ است.
۱۳ آبان علاوه بر سالروز تسخیر لانه جاسوسی یادآور دو رویداد مهم دیگر نیز هست، تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ و کشتار جمعی از دانش‌آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ از طرف رژیم پهلوی که به‌همین علت "روز دانش‌آموز هم نام گرفت.

112