خارطوم- ایران‌پرس: با وجود اعلام آتش‌بس، هرازگاهی درگیری‌ها میان ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع ادامه دارد و مردم مناطقی در خارطوم درسایه این درگیری به زندگی روزانه خود به‌سختی مشغول هستند.  

بیشتر زیرساخت‌ها، بازار و مغازه‌ها به‌سبب تداوم درگیری‌ها در مناطق مختلف خارطوم تخریب شده است اما تاحدودی آرامش و امنیت شکننده در منطقه «امدرمان» حاکم است و بازار این منطقه کم و بیش فعالیت دارد.  
خبرنگار ایران‌پرس در خارطوم با حضور در بازار صابرین منطقه «امدرمان» با شماری از مردم و مغازه‌داران گفت وگو کرده است که از وضعیت بد اقتصادی، کمبود پول نقد و گرانی به‌سبب تداوم درگیری میان ارتش سودان و نیروهای واکنش سریع سخن گفتند.  

«احمد علي»، فروشنده در بازار منطقه «امدرمان» به خبرنگار ایران‌پرس گفت، قبل از شروع جنگ قیمت کالاها ازجمله گوشت ارزان بود اما اکنون به‌سبب درگیری میان ارتش سودان و نیروهای واکنش سریع، کالاها خیلی گران شده است.
این شهروند سودانی تاکید کرد، مردم سودان شرایط سختی دارند و پول کافی برای خرید نیازهای روزانه ندارند. 
«منصور الهادي»، میوه‌فروش در بازار منطقه «امدرمان» هم به خبرنگار ایران‌پرس گفت، به‌سبب درگیری‌ها در سودان، وضعیت اقتصادی و زندگی مردم سخت شده است و با گران شدن میوه مردم پولی برای خرید ندارند.  
«الصادق فتحي»، شهروند سودانی نیز در گفت وگو با خبرنگار ایران‌پرس گفت، دو طرف درگیری مسلمان و سودانی هستند و جنگ آنان بی‌فایده است.
این شهروند سودانی با بیان اینکه دو طرف درگیری باید هرچه زودتر به‌جنگ پایان دهند تاکید کرد، فقط مردم و زیرساخت‌های سودان تحت تاثیر این درگیری‌ها قرار گرفته‌اند و بسیاری از زیرساخت‌ها ویران شده است.

112

بیشتر بخوانید:

گوترش خواستار توقف فوری درگیری‌ها در سودان شد

هشدار سازمان ملل درباره خطر ناامنی غذایی در سودان

امیرعبداللهیان: وضعیت سودان بسیار نگران کننده است

تداوم ناامنی‌ها در خارطوم/ هشدار برنامه جهانی غذا درباره بحران وضعیت انسانی در سودان

مصر خواستار توفقف درگیرها در سودان شد

موافقت ارتش سودان با آتش‌بس 7 روزه